محدودیتی در اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان وجود ندارد

محدودیتی-در-اعطای-تسهیلات-به-شرکت-های-دانش-بنیان-وجود-ندارد
کد خبر : 8308
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اهمیت شرکت های دانش بنیان در عصر کنونی گفت: دولت محدودیتی در اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان ندارد و از این نوع شرکت ها حمایت خواهد کرد.

 به گزارش ایرنا، سورنا ستاری در دیدار با روسای دانشگاه های استان کردستان در سنندج افزود: شرکت های دانش بنیان برای تجاری سازی محصولات خود نیازمند تسهیلات کم بهره و طولانی مدت هستند و این امر در دستور کار دولت قرار گرفته است تا شرکت ها بتوانند تولیدات خود را رقابتی کنند.


به گفته وی با توجه به اهمیت شرکت های دانش بنیان در تولید علم و ایجاد اشتغال، در اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان محدودیتی نداریم و شرکت ها به هر میزان که طرح داشته باشند می توانند از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده کنند.

او حمایت جدی از شرکت های دانش بنیان و مراکز نوآوری در دانشگاه ها را از برنامه های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانست و آمادگی خود را برای کمک به شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد استان کردستان اعلام کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: دانشگاه ها باید نسبت به دانش آموختگان خود مسوول باشند و آنها را حمایت کنند تا ایده های خود را پیاده کنند. در این آیین روسای دانشگاه های استان کردستان نیز دیدگاه های خود را با معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در میان گذاشتند.