روز جهانی راهنمایان گردشگری؛

روز و حال گردشگری در ایام کرونا

روز-و-حال-گردشگری-در-ایام-کرونا
کد خبر : 64352
سینا پرس : کارآفرین برتر گردشگری گفت: در شرایط کرونایی بهترین هدیه برای راهنمایان گردشگری حمایت مادی و معنوی آن هاست.

به گزارش سیناپرس اصفهان، دکتر فریبا یوسفی معاون علمی و مدرس گروه گردشگری مرکز علمی کاربردی اصفهان سیتی سنتر و کارآفرین برتر کشوری در بخش گردشگری، به مناسبت 21 فوریه مصادف با سوم اسفندماه روز جهانی راهنمایان گردشگری در گفت و گو با خبرنگار سیناپرس گفت: دومین نوروز کرونایی پیش رو است و در حالی وارد تعطیلات سال نو می شویم که خبری از سفرهای متنوع نوروزی نیست و به نوعی روز جهانی راهنمایان را باید طور دیگری تبریک بگوییم. 

یوسفی اظهار کرد: راهنمایان گردشگری در بحرانی ترین روزهای کاری خود به سر می برند این در حالی است که با افزایش نگرانی ها از کرونای جهش یافته آینده مبهم تری در انتظار این گروه از فعالان گردشگری است.

 وی عنوان کرد: در روزهایی که هنوز کرونا وجود نداشت راهنمایان گردشگری، سفیران متخصص و متبحری بودند که در نشان دادن جلوه های زیبایی کشور عزیزمان نقش به سزایی داشتند، همان هایی که حمایت ویژه ای نیاز است تا بتوانند باری دیگر با همان انرژی سابق در پساکرونا به میدان بیایند و ایران را به جهان معرفی کنند.

معاون علمی مرکز علمی کاربردی اصفهان سیتی سنتر گفت: مفهوم ایمنی و امنیت در سفر تغییر کرده و نیاز است که راهنمایان و کلیه متولیان امر به این موضوع توجه جدی داشته باشند، در گذشته سفرهای اکوتوریستی سهل تر اتفاق می افتاد ، به طوریکه طبیعت گردان ها در طبیعت نسبت به مسائل بهداشتی سخت گیری به خرج نمی دادند.

وی رعایت پروتکل های بهداشتی گردشگری را در پساکرونا نکته جالبی دانست و افزود: در دوره های آموزشی کمتر به مسائل بهداشتی پرداخته می شد و در واقع اصول حرفه ای برگزاری یک تور گردشگری مفاهیم دیگری در برداشت، در حالی که تصور این است در آینده نه چندان دور به بیش از پیش به این موارد توجه شود و از مهم ترین بخش های بازاریابی تورهای گردشگری در محسوب شود.

این کارآفرین برتر بخش گردشگری در پایان گفت:  بهترین هدیه برای راهنمایان گردشگری، حمایت مادی و معنوی  در شرایط فعلی است، اجازه ندهیم فعالان این صنعت سبز که با عشق و علاقه دلسوزانه خدمت کرده اند، بی انگیزه شوند.

 

گزارش: امین بازوکار