با هدف ارتقا مهارت شاغلین صنوف،

دومین دوره مسابقات آزاد «نماچینی آجر» برگزار می شود

دومین-دوره-مسابقات-آزاد-«نماچینی-آجر»-برگزار-می-شود
کد خبر : 63908
سینا پرس : مدیر کل فنی حرفه ای استان اصفهان از برگزاری دومین دوره مسابقات آزاد کشوری «نماچینی آجر» در تاریخ ۱۴ تا ۱۷ آبان ماه در اصفهان خبر داد.

آرش اخوان طبسی عصر امروز در نشست خبری دومین دوره مسابقات آزاد کشوری «نماچینی آجر» در اصفهان از برگزاری دومین دومین دوره مسابقات آزاد کشوری «نماچینی آجر» همزمان با افتتاح محل جدید نمایشگاه دائمی استان اصفهان و نمایشگاه صنعت ساختمان خبر داد.

وی با بیان اینکه اولین دوره این مسابقات سال گذشته با همکاری اداره کل آموزش فنی حرفه ای استان اصفهان همزمان با بیست و دومین نمایشگاه بین الملی صنعت ساختمان در محل نمایشگاه بین‌المللی اصفهان برگزار شد، گفت: امسال نیز این دوره از مسابقات با همکاری مستقیم بخش خصوصی ونمونه موفق کشوری  شرکت آجر نماچین برگزار می شود.

اخوان تصریح  کرد: تابه امروز  چندین دوره مسابقات در رشته های مختلف با همکاری بخش های خصوصی در استان اصفهان انجام شده که این رشته های مهارتی جزء مسابقات ملی فنی حرفه ای نبوده اند، از آن جمله می توان به مسابقات آرایش مردانه، گل آرایی، نما چینی آجر، تعمیر  لوازم خانگی و مسابقات کافی شاپ و نوشیدنی سرد اشاره کرد.

مدیر کل فنی حرفه ای استان اصفهان با تاکید براینکه درنظر داریم این سری مسابقات را به یک برند ملی تبدیل کنیم، خاطرنشان کرد: آزاد بودن این دسته از مسابقات جزء ویژگی های بارز این مسابقات است به این نحو که هیچ  محدودیت سنی و یا تعداد شرکت کننده ثبت نامی برای هر شهرستان وجود ندارد.

اخوان با بیان اینکه تا ۴۸ ساعت پیش از شروع مسابقه افراد زمان دارند که طرح های خود را ثبت کنند، افزود: تا این لحظه ۱5 نفر شرکت کرده اند که قطعا تا 12 آبان ماه تعداد افراد بیشتری ثبن نام خواهند کرد.

وی متذگر شد: در سال گذشته از کشورهای خارجی همسایه هم تقاضای ثبت نام و شرکت در این دوره از مسابقات را داشتیم که نشان از استقبال جهانی این رشته از مهارت دارد.

مدیر کل فنی حرفه ای استان اصفهان عنوان کرد: یکی از راهکارهای جهانی که در راستای مهارت افزایی و ترقیب جوانان به مهارت آموزی مطرح است برگزاری مسابقات بوده، افراد برگزیده این مسابقات عمدتا به استخدام شرکت های اسپانسر برگزار کننده مسابقات در می آیند.
وی بیان کرد: عمدتا خُبرگان صنایع و صنوف در مسابقات آزاد شرکت می کنند که باعث سطح بالای کیفی این مسابقات می شود.
اخوان با بیان اینکه ۵۴ آموزشگاه دولتی و ۱۳۰۰ آموزشگاه فعال در استان اصفهان مشغول ارائه آموزش هستند، ابراز کرد: تعهدات آموزشی ما در سال حدود ۱۱ میلیون نفر ساعت و ۶۰ هزار نفر دوره در سطح استان اصفهان است که این آموزشها در قالب ارائه آموزش به افراد جویای کار و شاغلین حوزه های مختلف ارائه می شود.