در افتتاحیه اولین دوره مسابقات کشوری مهارت های فنی تخصصی شرکت های آب و فاضلاب؛

ضرورت اشتراک تجربیات و ایده های خود با جهان

ضرورت-اشتراک-تجربیات-و-ایده-های-خود-با-جهان
کد خبر : 63094
دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو گفت: در یونسکو در کنار مسئله آب، موضوع اخلاق آب بسیار مهم است و ما در تاریخ و تمدن کهن ایرانی سخنان شنیدنی در حوزه اخلاق آب داریم و جهان غرب می خواهد این سخنان در خور را به آنها منتقل کنیم.

حجت الله ایوبی پیش از ظهر امروز سه شنبه در افتتاحیه اولین دوره مسابقات کشوری مهارت های فنی تخصصی شرکت های آب و فاضلاب اظهار کرد: سال پیش در صحبت با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اصفهان درباره این طرح، باور نمی کردیم این ایده با چنین سرعتی به سرانجام برسد، البته در برگزاری این مسابقات ما بیشتر حمایت معنوی کردیم.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری این مسابقات را با افتخار در یونسکو مطرح می کنیم، گفت: به طور قطع تلاش می کنیم این تجربه را در جهان پیرامون خود به اشتراک بگذاریم تا دیگران نیز در آن سهیم شوند، چراکه با توجه به کارنامه خوب در عرصه آب و فاضلاب، این رویداد با استقبال روبرو خواهد شد.

 دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو با اشاره به زحمات صنعت آب و فاضلاب کشور در نظام جمهوری اسلامی، اظهار کرد: برخلاف بسیاری از کارها که سالیان سال می توان به نمایش گذاشت، ثمره کار فعالان این صنعت دفن می شود، اما به دلیل اینکه با مقوله آب کار دارید، علاوه بر اینکه آب مایه حیات است، آب نشان دهنده رفتار یک ملت و میزان تمدن آنها است.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که رفتاری درست با آب دارند، متمدن هستند، توضیح داد: در فرهنگ و تمدن چند هزار ساله ایران، آب مقدس بوده و همچنین در فقه اسلامی نیز آلوده کردن آب را حرام می دانند. از سوی دیگر آثاری از هزاران سال پیش باقی مانده که حاکی از تحصیل، توزیع و اخلاق آب در این تمدن کهن است.

ایوبی تاکید کرد: در یونسکو در کنار مسئله آب، موضوع اخلاق آب بسیار مهم است و ما در تاریخ و تمدن کهن ایرانی سخنان شنیدنی در حوزه اخلاق آب داریم و جهان غرب می خواهد این سخنان در خور را به آنها منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه در کشور برگزاری همایش و مراسم کم نداریم، تاکید کرد: به طور قطع برنامه هایی که از روستاها شروع شد و کارشناسانی که کمتر دیده می شوند و متخصصان و باتجربه ها، امروز در اصفهان حضور دارند، به طور قطع برپایی این رویداد یکی از کارهای درخشان برای انتقال تجربه به دیگران است، البته آموزش های کارگاهی که قطعا این تجربه خوب باعث افزایش مهارت و انتقال تجربیات به جهان پیرامون ما خواهد شد.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو با تاکید براینکه ما موظفیم تجربیات خوب خود را به جهانیان منتقل کنیم، تصریح کرد: ما در یونسکو به مدیران نگاه می کنیم، نه به امکانات، بودجه و بزرگی شهرها؛ براین اساس اگر مدیری رویا و آرزو داشته باشد حتی اگر مدتی کوتاه بر این مسند فعالیت باشد اثر جاودانه اش باقی خواهد ماند و ما در یونسکو با این مدیران کار می کنیم.

منبع: ایسنا