بازدید استاندار اصفهان از پروژه‌های شهرک صنعتی دهق

بازدید-استاندار-اصفهان-از-پروژه‌های-شهرک-صنعتی-دهق
کد خبر : 61764
استاندار اصفهان در بازدید از پروژه‌های عمرانی، خدماتی و شهرک صنعتی دهق: رشد و توسعه صنایع و اقتصاد این منطقه بخاطر درک صحیح شرایط اقتصادی در پسابرجام و همت عالی بخش خصوصی و نیکوکاران است.

افتتاح اقامتگاه بوم گردی، بازدید از پروژه خیر ساز جاده دهق به میمه، بازدید از پروژه‌های عام المنفعه پارک آبی ققنوس و طرح جامع سرای سالمندان بهزیستی، بازدید از کلینیک درمانی خیریه حضرت سجاد ع و آستان امامزاده نقی بن محسن بن موسی بن جعفر ع، و بازدید از شرکت ریسندگی بافندگی بهارریس و بهار جین و افتتاح۱۴ کیلومتر از باند دوم جاده پلیس راه شاهین شهر با حضور دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان، مهندس مجتبی راعی معاون استاندار اصفهان و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد، مهندس اسرافیل احمدیه رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان اصفهان، مهندس محمد جواد بگی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان، فریدون الله یاری رئیس سازمان میراث فرهنگی استان اصفهان، مدیرکل امور شهری استانداری اصفهان، امیرخانی، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در شهر دهق و با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان در شهر علویجه کلنگ احداث میدان چمن ورزشی به زمین زده شد و از شرکت ریسندگی بافندگی باباجین در شهرک صنعتی علویجه و آستان مقدس شمس‌الدین محمد موسی بن جعفر ع و کلینیک در حال ساخت این شهر بازدید بعمل آمد.

 استاندار اصفهان صبح امروز به همراه تعدادی از مدیران ارشد استان با حضور در منطقه مهردشت، در شهرستان نجف اباد، از نزدیک با توانمندیها و ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل این منطقه به‌ویژه در شهرهای دهق و علویجه آشنا شدند.

دکتر عباس رضایی در این سفر پس از بازدید و افتتاح چند طرح عمرانی خدماتی گفت: منطقه مهردشت و شهرهای دهق و علویجه در غرب اصفهان، مناطق نمونه‌ای از حیث تولید و سرمایه هستند.

دکتر عباس رضایی افزود: رویکرد مردم و فعالان اقتصادی این متطقه می‌ تواند الگویی برای دیگر شهرها باشد.

دکتر عباس رضایی پس از بازدید از مجموعه‌های تولیدی و ریسندگی بافندگی، رنگرزی، بهار ریس و بهارجین اصفهان، در شهرک صنعتی دهق گفت: بهبود فضای کسب و کار از اولویت‌ها و پیش نیاز توسعه شهرها محسوب می‌شود که خوشبختانه این شهر سرلوحه بهبود کسب و کار و رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال است.

OSTANSARESF5.jpg

 وی افزود:: اگر فضای کسب و کار و اشتغال و تولید در شهرها فراهم گردد، سرمایه‌گذاران برای ایجاد دیگر زیرساخت‌‌های اقدام می‌کنند و این به توسعه مناطق می‌انجامد و این مهم رمز پیشرفت و توسعه متوازن این شهر است.

استاندار اصفهان افزود: با ارتقای فضای تولید و کسب و کار، زیرساختهای درمانی، شهری و امور گردشگری در شهرها فراهم می‌شود.

عباس رضایی با اشاره به اهتمام جدی صاحبان صنایع در ایفای مسوولیت‌های اجتماعی گفت: این یک رابطه دو طرفه است و کارگر و کارفرما، درک صحیحی از نیازها و خواستهای یکدیگر دارند.

OSTANSARESF3.jpg

استاندار اصفهان با بیان اینکه تلاش و نشاط در واحدهای صنعتی این شهر مشاهده می‌شود، افزود: فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران توانسته‌اند اشتغالزایی مناسبی را در این مناطق ایجاد نمایند به گونه‌ای که برابر اشتغال منطقه، از سایر مناطق، فرصت شغلی فراهم کرده است.

رضایی به فعالیت خوشه صنعتی نساجی در شهرک صنعتی دهق اشاره کرد و افزود: مجموعه‌های صنعتی تولید‌کننده نخ و پارچه در این مناطق پس از برجام با ارتباط با کشورهای دیگر، ماشین‌آلات و تجهیزات خود را به روز کردند و بدون وابستگی به دیگر کشورها توانسته‌اند زمینه تولید و صادرات را فراهم کنند.

OSTANSARESF1.jpg

وی با اعلام اینکه قهرمانان واقعی تولید‌کنندگان بخش خصوصی هستند، تصریح کرد: فعالان بخش خصوصی دهق در کنار تولید، خدمات ارزنده‌ای نظیر تاسیس خانه سالمندان، کلینیک و مجموعه‌های گردشگری را به انجام رسانده‌اند که جای قدرشناسی و تکریم دارد.

رضایی به جاده مواصلاتی اصفهان، دهق و علویجه نیز اشاره کرد و اظهارکرد: ۱۵ کیلومتر از این محور بهره‌برداری شد و مابقی آن طی روزهای آینده آماده می‌شود.

استاندار اصفهان سپس از جاده دهق به میمه بازدید و در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان برخی موانع پروژه را رفع کرد، این جاده خیرساز به طول ۳۶ کیلومتر و با هزینه ۱۸۰ میلیارد ریال، مسیر دهق به تهران را ۱۲۰ کیلومتر کوتاه‌تر خواهد کرد.

OSTANSARESF.jpg

وی در ادامه نخستین اقامتگاه بوم‌گردی شهرستان نجف‌آباد را در شهر دهق افتتاح کرد،

این اقامتگاه که قدمت آن بنا بر اسناد ۲۳۰ سال است با هزینه بالغ بر ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال بازسازی و ترمیم شده است. این اقامتگاه گردشگری با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ‎و ۷۰۰ میلیون ریال قابلیت اسکان افزون بر ۲۵ نفر گردشگر را در طول شبانه‌ روز دارد.

منطقه مهردشت در شهرستان نجف آباد دارای دو شهر و ۱۰ روستاست که شهر دهق با ۱۵ هزار نفر پر جمعیت‌ترین شهر منطقه و

پس از آن علویجه با جمعیت ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر دومین شهر منطقه است.

OSTANSARESF6.jpg

همچنین هشت روستا در تابعه شهر دهق و ۲ روستا در تابعه شهر علویجه می‌باشد که شهرک‌های صنعتی دهق و علویجه و ناحیه صنعتی حسین آباد، هسنیجه، خونداب و اشن از قطب‌های اقتصادی این منطقه می‌باشد.

منطقه مهردشت ( دهق و علویجه) در ۸۰ کیلومتری غرب اصفهان است.