از ۲ خرداد آغاز می شود؛

حضور ایرانیان مقیم خارج در نمایشگاه اینوتکس

حضور-ایرانیان-مقیم-خارج-در-نمایشگاه-اینوتکس
کد خبر : 58393
ششمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس۲۰۱۷ با حضور ایرانیان مقیم خارج و شرکت های دانش بنیان از دوم تا پنجم خردادماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

به گزارش سیناپرس به نقل از خبرگزاری مهر، نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس (INOTEX۲۰۱۷) که از دوم تا پنجم خرداد ماه جاری، در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد سعی سعی دارد نگاه ویژه ای به حوزه استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا داشته باشد.

بر همین اساس دو پاویون ویژه برای استارتاپ های داخلی و استارتاپ های ایرانیان مقیم خارج از کشور، در نظر گرفته شده است. این پاویون با حمایت بنیاد ملی نخبگان برگزار خواهد شد کارآفرینان غیرمقیم در یک جایگاه ویژه امکان استقرار در فضای نمایشگاهی را خواهند داشت و با توجه به حضور در کشورهای دیگر و آشنایی بالا با شیوه های راه اندازی و مدیریت استارتاپها به اراده کسب و کار موفق خود میپردازند.

از سوی دیگر کارافرینان ایرانی غیرمقیم در این بخش می توانند فعالیت ها و دستاوردهای خود را در معرض نمایش بگذارند و علاوه بر معرفی خود جلسات مشاوره های تخصصی  استفاده کرده و همچنین شانس خود برای یافتن سرمایه گذار را امتحان کنند.

علاوه بر حضور شرکت های دانش بنیان ایرانی از ۸ کشور در این نمایشگاه غره دارند که محصولات خود را به نمایش می گذارند. این نمایشگاه با هدف تعاملات ایرانی ها و کشورهای خارجی برگزار خواهد شد.

حضور ایرانیان مقیم خارج در نمایشگاه اینوتکس۲۰۱۷

 تاکنون ۲۰ تن از کارافرینان ایرانی غیرمقیم و متخصصین ایرانی که از خارج از کشور بازگشته اند آمادگی خود را برای حضور در این پاویون اعلام کرده اند.

برگزاری نشست شبکه سازی نوآوری در نمایشگاه اینوتکس

درنمایشگاه فناوری و نوآوری INOTEX ۲۰۱۷ ، سومین دوره از نشست های شبکه سازی نوآوری با شش پنل و کارگاه تخصصی برپا می شود. این نشست ها در روز های سوم و چهارم خردادماه با هدف تبادل آخرین دستاوردها، ارائه تجارب موفق در حوزه‌های مختلف مدیریت نوآوری و انتقال فناوری برگزار خواهد شد.

نشست شبکه سازی نوآوری با حضور ۱۵۰ نفر از مخاطبان و ۲۱ سخنران داخلی و خارجی از کشورهایی چون آمریکا، اتریش، آلمان و استرالیا دایر می شود.

 یکی از رموز موفقیت در فرآیند نوآوری، شبکه سازی است، یعنی نهاد و یا افراد مشخص با تخصص‌های گوناگون به صورت شبکه‌ای با هم کار کنند تا به یک ایده و یا محصول برای ارائه به بازار برسد از این رو در این نمایشگاه نشست شبکه نوآوری برای افزایش سطح آشنایی و درک افراد از پدیده شبکه نوآوری افزایش یابد.

 این نشست ها با سرفصل های «نوآوری های برهم زننده کسب و کار» ، «تامین مالی در کسب وکارهای نوآورانه» ، «پزشکی هوشمند»، «صنایع فرهنگی و نرم»، « اینترنت اشیا» و «شهر هوشمند» از ساعت ۱۰صبح الی ۱۶ عصر با حضور سخنرانان و مدیران موفق از کشورهایی چون آمریکا، آلمان ، استرالیا، اتریش و ایران برگزار خواهد شد.

شرکت های دانش بنیان می توانند با تخفیف  ٢٥ درصدی در این نشست شرکت کنند. 

استارتاپ ها و شتابدهنده ها در نمایشگاه فناوری و نوآوری

ششمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری(اینوتکس) در حالی برگزار می شود که بیش ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران  حضور خواهند یافت. این رویداد که با هدف تعریف همکاری‌های بین‌المللی فناوری ‌و ارتقای توان فناورانه شرکت‌های ایرانی برگزار می شود جمع کثیری از صاحبان فناوری، صنعتگران، دانشمندان و بازرگانان داخلی و خارجی حضور دارند.

در  این دوره از نمایشگاه در بخش شتاب دهنده ها،  ۱۰ شتاب دهنده فعال و موفق کشور در کنار یکدیگر معرفی می شوند تا صاحبان ایده بتوانند خدمات و حمایت های آن ها را مقایسه کرده و در آینده استارت آپ های خود را به کمک یکی از آن ها آغاز کنند.

همچنین بیش از ۴۰استارت آپ که اغلب ایده هایشان به مرحله اجرایی رسیده در پاویون اختصاصی استارتاپ ها حضور دارند تا ضمن معرفی خود به جامعه هدف، بتوانند از جلسات مشاوره ای بهره مند شوند.

مضاف بر اینها رویداد کارآفرینی در این نمایشگاه برگزار می شوند. رویداد کارآفرینی، که یک رویداد ترویجی با رویکرد آموزشی است با هدف آموزش تیم ها و افراد علاقه مند به فرایند کارآفرینی برای دریافت اطلاعات لازم در فرایند ایده تا عمل و کارآفرینی برگزار  می شود. در جریان این رویداد بیش از ۳۰نفر از علاقه مندان صاحب ایده که قبلا ثبت نام کرده اند در فضایی اختصاصی مستقر می شوند و می توانند با اشتراک گذاری ایده های خود مهارت های کارآفرینی را بیاموزند و به پیشبرد و اجرایی شدن ایده های هم کمک کنند.

البته در این رویداد اساتید و مربیان هم برای ارائه مشاوره و آموزش حضور دارند و در نهایت سه تیم برتر ارزیابی ، شناسایی و معرفی خواهند شد.