بررسی روش‌های تولید محصولات سبز، فرایندها و تکنولوژی‌های سبز

بررسی-روش‌های-تولید-محصولات-سبز،-فرایندها-و-تکنولوژی‌های-سبز
کد خبر : 53528
دومین کنفرانس ملی مهندسی و تکنولوژی‌های سبز برای آینده پایدار در روزهای 28 و 29 دی ماه جاری برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، دکتر نرگس فلاح با بیان اینکه اولین کنفرانس ملی مهندسی تکنولوژی‌های سبز برای آینده پایدار سال گذشته با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد، افزود: دومین دوره این کنفرانس با تلاش دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سازمان محیط زیست و معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود.

وی با اشاره به محورهای این کنفرانس همچون توسعه پایدار صنعت پتروشیمی در ایران، محصولات سبز و فرآیندهای پایدار در صنعت پتروشیمی، بهینه‌سازی فرآیندها در صنعت پتروشیمی و اثرات صنعت پتروشیمی بر محیط زیست، افزود: مراسم افتتاحیه با سخنرانی دکتر معصومه ابتکار، رییس سازمان حفاظت محیط زیست و دکتر سورنا ستاری، معاون علمی‌وفناوری رییس‌جمهور برگزار می‌شود. علاوه بر آن 10 نفر از اساتید بین‌المللی در این کنفرانس حضور دارند که تعدادی از آنها از محققان ایرانی مقیم خارج هستند.

دبیر دومین کنفرانس ملی مهندسی و تکنولوژی‌های سبز برای آینده پایدار از حضور رییس جامعه مدیریت سبز اروپا در این کنفرانس خبر داد و خاطرنشان کرد: سخنرانی رییس جامعه مدیریت سبز اروپا در زمینه اقتصاد محیط زیست خواهد بود. همچنین حضور دکتر مجید محسنی برنده جایزه آب کشور کانادا در این کنفرانس یکی دیگر از افتخارات این کنفرانس است. دکتر پولادی درویش در زمینه «ذخیره‌سازی دی اکسیدکربن» و دکتر فرامرزی در زمینه «افزایش برداشت مخازن نفتی با استفاده از گازهای گلخانه‌ای» سخنرانی خواهند داشت.

وی تصریح کرد: برگزاری 6 کارگاه آموزشی با عناوین مدیریت کربن، تکنولوژی‌های نوین جذب و به دام‌اندازی CO2، ارزیابی چرخه حیات  LCA)، مدل‌سازی آلودگی هوا، ارزیابی زیست محیطی و مدیریت پسماندهای صنعتی از دیگر برنامه‌های این کنفرانس است و هدف این کارگاه‌ها توانمندسازی نیروی انسانی شاغل در صنعت پتروشیمی در حوزه کاهش اثرات سوء فعالیت‌های پتروشیمی بر محیط زیست تعیین شده است.

فلاح با بیان اینکه این کنفرانس همچنین مقاله محور است، اضافه کرد: در این راستا حدود 300 مقاله به این کنفرانس ارسال شد که از این تعداد، 100 مقاله برای ارائه شفاهی و پوستر در 4 محور ذکر شده انتخاب شد.

وی یادآور شد: دو پنل تخصصی با عنوان‌های توسعه پایدار پتروشیمی ایران و تاثیرات صنعت پتروشیمی بر محیط زیست با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار خواهد شد