آیا همیشه کارهایتان را به عقب می اندازید؟

آیا-همیشه-کارهایتان-را-به-عقب-می-اندازید؟
کد خبر : 116949
سینا پرس : اگر کارهایتان را به تعویق می اندازید از قانون سه دقیقه استفاده کنید و کارهای سخت را فقط برای 3 دقیقه در لیست کاری خود قرار دهید اگر بعد از این زمان نتوانستید آن کار را ادامه دهید از انجامش دست بکشید.

همه ما برای به تعویق انداختن کارهایمان مقصر هستیم و احساس عذاب وجدان می کنیم . محققان دریافتند «قانون سه دقیقه» باعث می‌شود کارهای خانه به کارهای قابل کنترل و غیرقابل کنترل تقسیم شود و در واقع باعث می‌شود افراد بتوانند برای مدت طولانی‌تری در یک فعالیت پشتکار پیدا کنند.

در یک آزمایش، روانشناسان دریافتند که قانون 20 دقیقه (قانون های قبلی) به دلیل طولانی بودن دلهره آور است. اما زمانی که شرکت‌کنندگان در این پژوهش بایستی سه دقیقه تلاش کنند، 98 درصد آن ها بعد از این زمان هم به کار خود ادامه دادند.

دکتر وایلد، نویسنده کتاب خارق‌العاده باش: در باره ۷ مهارت کلیدی برای تبدیل زندگی شما از یک زندگی معمولی به فوق‌العاده، می‌گوید: «سه دقیقه به سرعت تبدیل به شش دقیقه یا نه دقیقه می‌شود و قبل از اینکه متوجه شوید کار شما به پایان رسیده است.» همچنین برای افراد خجالتی یا افرادی که دارای اضطراب اجتماعی هستند قانون سه دقیقه بسیار جواب می دهد.

 

مترجم: هاجر غفاری
منبع: whatsnew2day