زنی که بخاطر بی اشتهایی نابارور شده بود اکنون 9 فرزند دارد

زنی-که-بخاطر-بی-اشتهایی-نابارور-شده-بود-اکنون-9-فرزند-دارد
کد خبر : 116936
سینا پرس : زن 40 ساله ای که در 20 سالگی به تخمین پزشکان به علت بی اشتهایی نابارور تشخیص داده شده بود اکنون مادر 9 فرزند است و حتی ممکن است یک فرزند دیگر هم در آینده داشته باشد.

به گزارش سیناپرس اصفهان به نقل از فینو اکسپرت، لیا ویلیامز، اهل تنبری ولز بریتانیا، در 19 سالگی دچار اختلال خوردن (آناروکسیا) شد و به وزن 35 کیلوگرم رسید سپس عادت ماهیانه اش متوقف شد. لیا براین باور بود که به علت توقف عادت ماهیانه اش بیماری اش تشدید شده و پزشکان گفتند که او دیگر باردار نمی شود اما در سن 24 سالگی لیا ویلیامز رو به بهبودی رفت و دختردار شد. 

آناروکسیا یا بی اشتهایی یک بیماری روانی جدی است که در آن فرد مصرف غذای خود را محدود می کند و اغلب باعث کمبود وزن شدید می شود. بیماران ممکن است از کاهش قدرت عضلانی و استخوانی و همچنین افسردگی، کاهش میل جنسی و قطع قاعدگی در زنان رنج ببرند. این بیماری آسیب ارگان های داخلی بدن را نیز به دنبال دارد.

لیا در سن 19 سالگی به دلیل اختلال در خوردن و بی اشتهایی شبیه یک اسکلت شد، دندان هایش ریخت و تنها از آن یک ریشه ماند و اما بعد از مدت ها توانست آن ها را ترمیم کند. لیا تحت مشاوره قرار گرفت و در سن 24 سالگی بی اشتهایی را شکست داد و باردار شد. او معتقد است که معجزه ای رخ داده که او به روند طبیعی زندگی برگشت و توانست غذا بخورد، همچنین مادر شدن را نه یکبار بلکه 9 مرتبه تجربه کند و پزشک او هنوز نمی تواند این اتفاق را باور کند.

 

مترجم:هاجر غفاری