بازگشت فضانوردان ماموریت "اکسپدیشن۶۴" به زمین

بازگشت-فضانوردان-ماموریت-اکسپدیشن۶۴-به-زمین
کد خبر : 115095
فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۴ ناسا روز شنبه ۱۷ آوریل به خانه باز خواهند گشت و این رویداد برای طرفداران فضا به صورت مستقیم پخش خواهد شد.

به نقل از تک تایمز، فضانوردان اکسپدیشن ۶۴ ناسا پس از گذراندن ۱۸۵ روز در فضا و تجربه ۲۹۶۰ دور چرخش در اطراف زمین و طی کردن مسافت ۷۸.۴ میلیون مایل با ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) از ۱۴ اکتبر ۲۰۲۰ تاکنون، قرار است شنبه به زمین بازگردند.

براساس گزارش Digital Times، خدمه اکسپدیشن ۶۴ شامل سه فضانورد است که یکی از آنها فضانورد ناسا کیت روبینز و دو فضانورد دیگر فضانوردان روس به نام‌های"سرجی ریجیکوف"(Sergey Ryzhikov) و "سرجی راد سرجوکوف"(Sergey Kud-Sverchkov)هستند.

پوشش زنده سفر فضانوردان به زمین از جمعه ۱۶ آوریل ساعت ۱۷:۴۵ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(۲:۱۵ به وقت تهران) از طریق سایت ،اپ و کانال رسمی ناسا در یوتیوب پخش خواهد شد.

قرار است فضاپیمای سایوز MS-۱۷ ساعت ۹:۳۴ شب به وقت منطقه زمانی شرقی (۶:۰۴ به وقت تهران ) از ایستگاه فضایی بین المللی جدا شود.

پس از آنکه فضانوردان به زمین بازگشتند روبینز به خانه خود در هیوستون بازمی‌گردند در حالی که دو فضانورد دیگر به پایگاه آموزش خود در شهر استار روسیه می‌روند.

ماموریت اکسپدیشن ۶۴ که شصت و چهارمین اعزام طولانی مدت به ایستگاه فضایی بین‌المللی بود ۱۴ اکتبر سال ۲۰۲۰ با جدا شدن و عزیمت موشک سایوز MS-۱۶ انجام شد.

 

منبع: ایسنا