برگزاری جشنواره بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی در دانشگاه امیرکبیر

کد خبر : 9291 چهارشنبه 20 خرداد 1394 - 15:02:26

دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کمیته فیرا کاپ ایران در آبان ماه جاری علاوه بر برگزاری مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی جام دانشگاه امیرکبیر، با همکاری فدراسیون جهانی فیرا اولین دوره مسابقات فیراکاپ آزاد ایران را برگزار خواهد کرد.

رئیس جشنواره رباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه اظهار داشت: پنجمین دوره مسابقات بین المللی رباتیک جام دانشگاه صنعتی امیرکبیر (AUTCup 2015)، سومین دوره مسابقات بین المللی هوش مصنوعی جام دانشگاه صنعتی امیرکبیر (AAIC 2015) و اولین دوره مسابقات آزاد فیراکاپ 2015 (IRAN FIRACup Open 2015) به همت دانشگاه امیرکبیر برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه 'فیراکاپ' با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا (FIRA) برگزار می شود، اظهار داشت: مسابقات فیراکاپ آزاد ایران با همکاری فدراسیون جهانی فیرا و برای اولین بار در کشور برگزار می شود.رازفر درخصوص لیگ های رقابتی این دوره از مسابقات توضیح داد: این دوره از مسابقات در قالب 15 رشته مرتبط با رباتیک و هشت رشته مرتبط با هوش مصنوعی طراحی شده است که از میان رشته های رباتیک، چهار لیگ مربوط به بخش دانش آموزی و 11 رشته مربوط به بخش دانشجویی و آزاد است.

وی آوردن روح علم و تکنولوژی به میان عامه مردم و نسل جوان، توسعه ربات های هوشمند خودمختار، گرد هم آوردن محققان و دانشجویان متخصص در رشته های مختلف رباتیک و برگزاری مسابقات رباتیک فیرا به عنوان مسابقات جهانی علم و تکنولوژی را از جمله اهداف برگزاری مسابقات فیرا کاپ عنوان کرد.
به گفته رازفر این دوره از مسابقات در روزهای 23 تا 28 آبان ماه امسال برگزار می شود که مهلت پیش ثبت نام متقاضیان از روز 16 مرداد ماه آغاز می شود و تا 10 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

رئیس جشنواره رباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: تیم های متقاضی از 10 شهریور ماه تا اول مهرماه مهلت دارند تا مستندات فنی ربات خود را ارسال کنند که از اول تا 15 مهرماه، بررسی مستندات فنی ربات ها صورت خواهد گرفت تا بر اساس صلاحیت، تیم های منتخب برای شرکت در مسابقات انتخاب شوند.

رازفر، برگزاری این مسابقات را در راستای امضای تفاهم نامه ای میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با فدراسیون جهانی رباتیک فیرا (FIRA) دانست و خاطرنشان کرد: طبق این تفاهم نامه دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرا کننده اهداف و برنامه های این فدراسیون در ایران در راستای تشویق دانش آموزان و دانشجویان به حوزه رباتیک و برگزاری مسابقات رباتیک خواهد بود.  کشورهای مختلفی از جهان عضو فدراسیون جهانی رباتیک (FIRA) هستند و این فدراسیون در تلاش است تا دانش رباتیک را میان نسل جوان کشورهای مختلف گسترش دهد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]