دولت از تجاری سازی آثار مخترعان حمایت می کند

کد خبر : 7054 شنبه 19 اردیبهشت 1394 - 09:32:01

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت:حمایت از فعالیت های دانش بنیان و تجاری سازی آثار مخترعان از برنامه های دولت تدبیر و امید است.

 سورنا ستاری در جمع خبرنگاران افزود: دستیابی به روش های علمی و مناسب برای استفاده از ایده های علمی و ساماندهی اختراعات و آثار محققان با هدف کمک به تولید داخلی مبتنی بر دانش بومی و اقتصادی کردن این فعالیت ها از برنامه های اولویت دار این بخش است.


وی با بیان اینکه دولت با اعطای تسهیلات از شرکتهای دانش بنیان حمایت می کند تصریح کرد:اگر آثار شرکتهای دانش بنیان و مخترعان به فرایند تجاری سازی نرسد، پرداخت تسهیلات بانکی تنها یک بدهی مالی برای این شرکتها ایجاد خواهد کرد.

ستاری اظهار کرد: هماهنگی با معاونت های پژوهشی دانشگاهها،استانداران و برنامه ریزی برای ساماندهی فعالیتهای شرکتهای دانش بنیان و شکوفایی طرفیت های اقتصادی و علمی این بخش در سفرهای استانی مورد توجه است.

وی در بازدید از آزمایشگاه مرکز تحقیقات منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمد بر لزوم استفاده از ظرفیتهای اقتصادی گیاهان دارویی و میوه بلوط را برای رونق تولید و درآمد زایی مورد تاکید قرار دارد. به گزارش ایرنا،معاون علمی وفناری رییس جمهوری برای شرکت در همایش استاندارد و دیدار با مسوولان اجرایی و دانشگاهی به کهگیلویه سفر کرده است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]