ابداع یک شرکت تجاری؛

ابداع دوربین فیلم برداری زنده از جراحی بیماران

کد خبر : 64367 سه شنبه 05 اسفند 1399 - 12:55:47

یک شرکت تجاری از ابداع یک سیستم تصویربرداری جدید مادون قرمز برای فیلم برداری زنده از بیماران در حین جراحی با دقت بالا خبر داده است.

 به نقل از نیواطلس، این سیستم که ام آی پی اس نام دارد، با دقت هرگونه تغییر در ابعاد و وضعیت ارگان های در حال جراحی را به طور خودکار پیگیری می کند و تصاویر مربوط به آنها را به طور مستقیم در دسترس جراحان قرار می دهد تا آنها بتوانند در زمان انجام اعمال جراحی پیچیده مناسب ترین تصمیم ها را بگیرند.

تصاویر یادشده همگی سه بعدی بوده و دقت بالایی دارند. دوربین یادشده که توسط شرکت پاناسونیک تولید شده حتی می تواند رگ ها و شریان ها اجزای حساسی مانند کبد را به جراحان نشان دهد و مزیت مهم آن نمایش تصاویر بر روی سطح بدن بیمار در فاصله اندکی از محل انجام جراحی است.

سیستم های قبلی تصویربرداری، فیلم ویدئویی را بر روی دیوار منعکس می کردند و جراح مجبور بود مرتبا سرش را از روی بدن بیمار بالا آورده و روبرو را نگاه کند. اما سیستم جدید با استفاده از بدن بیمار به عنوان بوم نمایش تصویر، تصاویر گرفته شده توسط دوربین مادون قرمز را پردازش کرده و بر روی بیمار در یک قالب قابل تنظیم که توسط جراح قابل مشاهده است ، نمایش می دهد. انتظار می رود استفاده عملیاتی از این سیستم در آینده نزدیک آغاز شود.

 

منبع: فارس

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]