ایجاد نگرش صحیح در برخورد با کودکان مبتلا به سرطان

کد خبر : 64323 دوشنبه 27 بهمن 1399 - 13:16:57

مدیرعامل انجمن حمیایت از کودکان خاص: حمایت ابعاد گسترده ای دارد و حمایت مالی تنها نیاز کودکان مبتلا به سرطان نیست.

به گزارش سینا پرس، دکتر سید کامران طاووسی مدیرعامل انجمن حمایت از کودکان خاص فانوس، به مناسبت روز جهانی حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در گفت و گو با خبرنگار سیناپرس گفت: بیماری های خاص با نمادی به شکل ربان و با رنگ اختصاص یافته به آن شناخته می شوند که در این بین رنگ طلایی نماد کودکان مبتلا به سرطان است و در تقویم 15 فوریه مقارن با 27 بهمن ماه با عنوان "روز جهانی حمایت از کودکان مبتلا به سرطان" نام گذاری شده است.

طاووسی تصریح کرد: حمایت از بیماران مبتلا به سرطان تنها حمایت از درمان جسمی نیست بلکه می بایست به مسائل روحی این بیماران به خصوص کودکان مبتلا توجه ویژه ای داشت، در همین راستا انجمن مردم نهاد فانوس با مأموریت حمایت از کودکان مبتلا به بیماری های خاص، حمایت از خانواده ایشان و ایجاد نگرش صحیح جامعه در خصوص بیماری های خاص فعالیت دارد.

وی در راستای مأموریت ایجاد نگرش صحیح در جامعه اظهار داشت: اهمیت و حساسیت موضوع به قدری بالاست که ما باید در برخورد با بیماران خاص و مسائل مرتبط با آن ها حتی در استفاده از کلمات با بار منفی هم خودداری کنیم، به طور مثال به جای عبارت "کودک سرطانی" از عبارت " کودک مبتلا به سرطان" یا "کودک با بیماری خاص" استفاده کنیم.

مدیر عامل انجمن فانوس در خصوص ارتباط با افراد مبتلا به سرطان تصریح کرد: سرطان قابلیت سرایت پذیری ندارد اما با توجه به ضعف در سیستم ایمنی بدن این بیماران، دیگران می بایست با رعایت اصول بهداشتی از انتقال آلودگی و بیماری به این عزیزان جلوگیری کنند.

وی اضافه کرد: حمایت های درمانی و عاطفی تنها نیاز کودکان دارای بیماری خاص نیست و باید به مواردی همچون مسائل خانوادگی، تغذیه، امور درسی، مباحث اعتقادی و... توجه ویژه ای داشت.

طاووسی در خصوص بخشی از عملکرد حمایتی فانوس گفت: مهم ترین لحظات برای حمایت از کودکان با بیمای خاص زمانی است که برای معالجه در مراکز درمانی حضور پیدا می کنند، قبل از شیوع ویروس کرونا نیروهای داوطلب انجمن با فعالیت هایی مانند انجام بازی، اجرای نمایش، نواختن موسیقی، برگزاری جشن تولد، خواندن کتاب و ... به صورت حضوری این کودکان را سرگرم می کردند و اما اکنون به جهت رعایت مسائل بهداشتی، این فعالیت ها قوی تر از گذشته در فضای مجازی یا به صورت تلفنی ادامه دارد.

وی در پایان این گفت و گو ضمن آرزوی سلامتی برای بیماران عنوان کرد: فرهنگ سازی مهم ترین عامل ایجاد نگرش صحیح در مردم است که انجمن فانوس در حوزه بیماری های خاص به سهم خود در حال تلاش است اما این به تنهایی کافی نیست و نیازمند مشارکت، همدلی و همکاری همگانی است.

 

گزارش: امین بازوکار

 

 

 

 

 

 

 

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]