استاندار اصفهان:

مهمترین درخواست ما،حل مشکلات فراروی واحدهای تولیدی است

کد خبر : 64088 پنج شنبه 20 آذر 1399 - 12:26:57

استاندار اصفهان گفت: استان اصفهان با حدود ۱۰ هزار واحد تولیدی یکی از استان‌های تاثیرگذار در صنعت، تولید و اقتصاد کشور است که درخواست ما حل مشکلات فراروی این واحدهاست.

عباس رضایی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در سالن جلسات استانداری افزود: فعالان اقتصادی هریک چهره‌های بی‌بدیل هستند که عنایات و توجهات لازم را به افزایش تولید در کشور دارند.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه واحدهای اقتصادی با مشکلات متعددی مواجه هستند، اظهار کرد: فولاد مبارکه موظف است تولیدات خود را در بورس ارائه کند از این رو درخواست ما رفع مشکلات این واحدهای مهم تولیدی است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۱۰۰ میلیارد تومان فولاد مبارکه به واحدهای صنعتی در راستای کمک‌های مومنانه کرونا کمک کردند.

در این جلسه واحدهای صاحبان برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان وی مشکلات خود را بیان کردند.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی‌ترین استان کشور بشمار می‌آید.

سهم اصفهان در صنعت کشور را ۱۱ درصد، سرمایه گذاری ۱۰ درصد و اشتغال صنعتی هشت درصد و رتبه اصفهان در طرح‌های نیمه تمام صنعتی و تعداد معادن اول و از نظر ذخایر معدنی دوم است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفری ۲ روزه به اصفهان علاوه بر حضور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید  و نشست با فعالان اقتصادی استان و مجمع نمایندگان استان از فولاد مبارکه و گروه صنعتی انتخاب بازدید خواهد داشت.

منبع: استانداری

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]