طرح‌های دانش‌بنیان اصفهان به فعالان اقتصادی واگذار می‌شود

کد خبر : 64076 یکشنبه 16 آذر 1399 - 12:11:14

استاندار اصفهان گفت: طرح‌های دانش‌بنیان این استان بررسی شد تا فعالان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در جریان فعالیت‌های شرکت‌های این بخش قرار بگیرند.

به گزارش سیناپرس به نقل از اداره کل روابط‌ عمومی استانداری اصفهان ، عباس رضایی اظهار داشت: در روزهای گذشته به میزبانی اصفهان جشنواره ملی فناوری شیخ ‌بهایی برگزار و طرح‌های استارت آپ و دانش‌بنیان نیازمند سرمایه‌گذاری احصا شدند.

وی ادامه داد: امیدواریم در راستای طرح‌های دانش‌بنیان اطلاع‌رسانی بیشتری به فعالان اقتصادی صورت بگیرد تا با استفاده از تسهیلات دولتی در راستای تقویت آن‌ها گام برداریم.

استاندار اصفهان با اشاره به توسعه سامانه‌های خورشیدی در شهرک‌های صنعتی اصفهان تصریح کرد: باید به سمت انرژی سبز حرکت کنیم، دنیا به سمت استفاده از پنل‌های خورشیدی حرکت کرده است از این رو باید شهرک‌های صنعتی نیز از پنل‌های خورشیدی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه براساس قانون ادارات می‌توانند 20 درصد از انرژی خود را از پنل‌های خورشیدی تامین کنند، بیان کرد: در این راستا با محوریت اتاق بازرگانی کمیته‌ای جهت آسیب شناسی استفاده از پنل‌های خورشیدی تشکیل شده است. مقرر شد بانک‌ها 100 میلیارد تومان جهت اجرای یکصد طرح ساماندهی پنل‌های خورشیدی یکصد کیلوواتی به شهرک‌های صنعتی با هماهنگی کمیته و عضویت شرکت شهرک‌های صنعتی استان انجام شود.

به گفته استاندار اصفهان، استفاده از پنل‌های خورشیدی نیازمند فرهنگسازی است تا به سمت انرژی‌های پاک و سبز حرکت کنیم.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]