ساخت کوره های حرارتی در یک شرکت دانش بنیان

کد خبر : 64048 دوشنبه 10 آذر 1399 - 15:07:24

یک شرکت دانش بنیان تجهیزات حرارتی همچون کوره های حرارتی را با دانش بالایی به تولید رساند.

اسماعیل گنجه مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به فعالیت فناوران این صنعت در دو حوزه طراحی و ساخت سیستم‌های تابشی پیشرفته مادون قرمز و بازرسی سازه‌های فلزی شامل جوش و بتن گفت: این شرکت با مشارکت جمعی از دانش‌آموخته‌های ممتاز در حوزه بازرسی‌های غیر مخرب از سازه‌های فلزی و قطعات صنعتی و نیز ساخت سامانه‌های پیشرفته حرارتی طراحی، ساخت و ارائه خدمات در زمینه جوشکاری، اتصالات و فراوری مواد در زمینه متالورژی پودر و نانو مواد فعال است.

این فعال فناور، مهم‌ترین هدف این شرکت فناور را ساخت کوره‌های حرارتی پیشرفته عنوان کرد و ادامه داد: فناوری ساخت این کوره‌ها بسیار پیشرفته است و نمونه مشابه داخلی از این محصول پیشرفته در کشور موجود نیست. خوشبختانه توانستیم پس از کسب تائیدیه های علمی فاز تجاری سازی و توسعه محصولات تابشی حرارتی مادون قرمز مانند کوره‌های عملیات حرارتی سطحی، خشک کن رنگ خودرو، خشک کن میوه و سبزیجات را آغاز کنیم.

نیاز کشور به سامانه‌های حرارتی صنعتی تامین شد

گنجه، ارائه خدمات تست و بازرسی فنی را یکی دیگر از توانمندی‌های فعالان این شرکت برشمرد و گفت: با استفاده از دانش و تجربه اعضای خود قابلیت ارائه خدمات آزمایشگاهی، مشاوره ای و صنعتی به سایر مراکز دولتی و خصوصی را برخوردار هستیم و فناوران این شرکت، ضمن توانمندی در طراحی و ساخت کوره‌ها، خشک‌کن‌ها و محفظه‌های تابشی مادون قرمز،  ساخت کوره‌های حرارتی دما و خلاء بالا را در شمار فعالیت‌هایشان دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که خدمات آزمایشگاهی به گروه های عملیات حرارتی، خواص مکانیکی، بازرسی های غیر مخرب و آنالیز مواد تقسیم می شود، درباره این خدمات گفت: فرآیندهای گوناگونی مانند لحیم کاری سخت و نرم اتصالات هم جنس و غیر همجنس، اتصال‌های نفوذی در دماهای بالا مانند جوشکاری و لحیم کاری نفوذی، آسیاب مکانیکی انواع پودرهای فلزی و سرامیکی برای تولید مواد کامپوزیتی در این مجموعه فناور انجام می‌شود.

گنجه از خدمات تخصصی متعددی در حوزه عملیات حرارتی گفت وادامه داد: علاوه بر تولید محصول، خدمات حرارتی مواد مانند سخت کاری سطحی، سنتژ نانو مواد، آلیاژسازی سطحی، آنالیز شوک حرارتی، انجام فرآیندهای بریزینگ و TLP به دانشجویان، اعضای هیات علمی و صنعتگران ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اشتغال ۵ متخصص در این شرکت فناور گفت: هریک از این افرادتا کنون ۵ نفر در طول زمان به نوبه خود دارای کسب و کار شده اند.

این فعال فناور، ایجاد زمینه ارائه محصولات شرکت‌های خصوصی را راهکار کمک به جهش تولید دانش‌بنیان دانست و گفت: برای رونق ساخت داخل می بایست شرکتهای بزرگ دولتی را از واردات دستگاه هایی که توسط شرکت طراحی و ساخته می شود منع کرد. روندی که تا تحقق کامل آن باید گام‌های زیادی پیموده شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]