اجرای ۳ طرح غربالگری در استان اصفهان/ ورود به اماکن عمومی بدون کارت ملی ممنوع

کد خبر : 64043 دوشنبه 10 آذر 1399 - 13:23:23

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان از اجرای سه طرح غربالگری در کنار محدودیت‌های کرونایی درحال اجرا در تمام شهرهای استان از هفته جاری خبر داد.

به گزارش سیناپرس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، حجت‌اله غلامی شامگاه یکشنبه در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا افزود: این طرح‌ها امروز در جلسه ستاد استانی کرونا مطرح و مقرر شد که بصورت گسترده در سطح شهرهای استان اجرا شود.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان ادامه داد: نخستین روش، کنترل ورود به اماکن عمومی، ادارات، ترمینال‌ها، فرودگاه، اتوبوس و مترو است که افراد برای حضور در این اماکن باید کارت ملی ارائه کنند و متصدیان با وارد کردن کُد ملی ارائه شده در سامانه ماسک(نرم‌افزاری برای اطلاع‌رسانی و ارائه آمار شیوع کرونا در مناطق مختلف) به شناسایی افراد مبتلا به کووید ۱۹ که اسامی آنها در این سامانه ثبت شده است، بپردازند و از ورود بیماران به این اماکن خودداری کنند.

وی افزود: دومین روش استفاده از طریق سامانه یکپارچه بهداشت(سیب) است که کنترل بیماران پس از تشخیص تا ۱۴ روز و کسانی که از بیمارستان مرخص می‌شوند تا ۱۰ روز انجام می‌شود.

غلامی طرح سوم را اجرای طرح «حافظان سلامت» عنوان کرد که بصورت محله‌محور با کمک نیروهای بسیج و بهداشت و درمان با حضور ۲ هزار و ۷۴۳ تیم ۳ تا ۴ نفره که در سطح محلات و مساجد فعال هستند با پرسش از خانواده‌ها و بمنظور شناسایی بیماران و نظارت بر رعایت محدودیت‌های قرنطینه توسط بیماران انجام می‌شود.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان ارزیابی صورت گرفته از اجرای ۹ روزه محدودیت‌های کرونایی در استان در بخش‌های مختلف در استان را به نسبت خوب ارزیابی کرد و گفت: در این مدت حجم سفرها کاهش یافته، دستورالعمل‌ها توسط صنوف رعایت و در بخش‌های آموزش و فرهنگی و هنری بصورت کامل اجرا شده است.

وی با اشاره به وجود مواردی از تخلف در اجرای محدودیت‌های کرونایی اجرا شده افزود: در هفته جاری تیم‌های بازرسی متشکل از نیروهای بهداشت و درمان، تعزیرات و نمایندگان اتاق اصناف با شدت بیشتری به نظارت و بازرسی می‌پردازند و واحدهای صنفی مُتخلف ۱۵ روز پُلمب و همچنین جرائم ۲ میلیون، پنج میلیون و ۱۰ میلیون ریالی را تشدید می‌کنند تا از تجاوز به حقوق افرادی که محدودیت‌ها را رعایت می‌کنند، جلوگیری شود.

به گزارش فارس، بر اساس طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های متناسب با وضعیت و روند ویروس کرونا که از اول آذر امسال به مدت ۲ هفته اجرا می‌شود، محدودیت‌های خاصی در شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی اعمال خواهد شد.

همچنین از اول آذر به مدت ۲ هفته در شهرهای قرمز فقط مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند و فعالیت گروه‌های ۲، ۳ و ۴ ممنوع است؛ مشاغل مُجاز و گروه یک شامل مراکز زیرساختی، اداره‌ها و مراکز نظامی، داروخانه‌ها، مراکز درمانی و بهداشتی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میدان میوه و تره‌بار، سوپر مارکت‌ها، میوه فروشی‌ها، کارخانه‌های تولیدی، حمل و نقل عمومی، خدمات سالمندان، خدمات ارتباط الکترونیک، چاپخانه‌ها، رسانه‌ها، خشکشویی و آرامستان‌هاست.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]