افتتاح برج فناوری شماره 2 دانشگاه صنعتی امیرکبیر تا پایان سال/ افزایش مراکز رشد به 350 واحد

کد خبر : 64008 چهارشنبه 28 آبان 1399 - 08:55:34

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از افتتاح برج فناوری شماره 2 این دانشگاه تا پایان سال خبر داد و گفت: در حال حاضر مراکز رشد دانشگاه از مرز 288 واحد عبور کرده است و تا پایان سال به 350 واحد رشد خواهیم رسید.

سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر  درباره واحدهای کارآفرینی و مراکز رشد این دانشگاه، اظهار کرد: یک مرکز اصلی به نام ابن‌سینا با قدمت بسیار بالا در جنب دانشگاه داریم که اکثر واحدهای پیش‌رشد، رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان در آنجا مستقر هستند؛ همچنین مدل مناسبی هم در این مرکز قرار داده‌ایم تا مراکز رشد از همکاری شرکت‌های داخلی، خارجی و آ‌نهایی که صاحب دانش‌ فنی هستند، بهره‌مند شوند که استقبال بسیار خوبی نیز در این زمینه صورت گرفته است. 

وی افزود: ساختمانی در بر خیابان ولیعصر داشتیم که به مرکز نوآوری تبدیل کردیم تا ظرفیت‌ در این حوزه افزایش پیدا کند و با یاری خداوند برج فناوری شماره دو را تا پایان سال راه‌اندازی خواهیم کرد. 

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در ادامه اضافه کرد: حدود ۳-۲ سال پیش کار جدیدی آغاز کردیم تا داخل هر دانشکده بتوانیم یک مرکز رشد داشته باشیم؛ به طوری که در حال حاضر ۵ مرکز رشد راه‌اندازی شده و ۴ مرکز دیگر در حال راه‌اندازی است؛ همچنین تلاش می‌کنیم  اساتید و دانشجویان در این مراکز رشد حضور بیشتری داشته باشند. 

معتمدی در ادامه گفت: از سال ۹۳ دانشگاه حدود ۱۳-۱۲ واحد مرکز رشد داشت که خوشبختانه در حال حاضر از مرز ۲۸۸ واحد عبور کرده است؛ البته بنا داشتیم تا پایان سال تحصیلی به ۳۰۰ مرکز رشد برسیم، اما فکر می‌کنم با راه‌اندازی چند واحد جدید تا پایان سال از برنامه‌‌ها جلوتر هستیم و به ۳۵۰ واحد رشد خواهیم رسید. 

وی اضافه کرد: در بحث نوآوری و کارآفرینی، نتایج و دستاورهای خوبی داشته‌ایم. در بحران کرونا ۲۸ شرکت دانش‌بنیانی در این مجموعه‌ها مستقر بودند که فعالیت‌ها و دستاوردهای خوبی داشتند و مورد تایید وزارت بهداشت بود و بخشی از بار این مساله را به دوش داشتند و دارند. 

انتهای پیام/

منبع: فارس

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]