وزیر علوم و تحقیقات در آیین اختتامیه مسابقات قرآن و عترت ؛

مهم‌ترین پیام سی و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت، بسط اخلاق درتمام تلاش‌ها و اجزای زندگی است

کد خبر : 63995 یکشنبه 25 آبان 1399 - 20:17:00

غلامي، مهم‌ترین پیام این جشنواره براساس آموخته‌های اسلامی را بسط اخلاق درتمام تلاش‌ها و اجزای زندگی عنوان كرد و افزود: توجه به مکارم اخلاقی از جمله پیام‌های جدي جشنواره‌های این چنینی است كه به نام قرآن کریم و توجه به سیره اهل بیت(ع) برگزار می‌شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ارتباط تصويري با اين مراسم، فضای معنوی ماه ربیع‌ الأول را یادآور شخصیت‌های عظیم وگران قدر بشری، پیامبرگرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق(ع) و آن چه که آن بزرگواران از خود به یادگار گذاشته اند دانست وگفت: برگزاری جشنوارة سراسری قرآن و عترت در این ایام مبارک تقارن بسیار ارزشمند و مغتنمی است.
دکتر منصور غلامی با بیان اين كه جشنواره سراسری قرآن و عترت از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فرهنگی در بخش دانشجويي كشور است كه امسال سی و پنجمین دوره آن برگزار می‌شود، افزود: پیوستگی در برگزاری این جشنواره در مقایسه با دیگرجشنواره‌ها و نیز استقبال پرتعداد دانشجویان، این جشنواره را استثنائی نموده است.
وي با تأكيد بر اين كه این جشنواره از نظر موضوعی تنوع زیادی دارد، ادامه داد: طبیعی است وقتی که به عنوان قرآن و عترت توجه می‌کنیم به این معنا بر می‌گردیم که این جشنواره مسئول حفاظت از امانتي است كه پیامبر گرامی اسلام (ص) در میان امت خود به‌جای گذاشته و اين ها همان قرآن و عترت(ع) هستند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اين كه امسال حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی اين وزارتخانه با همکاری سایر معاونت‌ها در دانشگاه‌ها به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان این جشنواره را برگزار می‌کند، تصریح کرد: مشكلات ایجاد شده ناشی ازگسترش بیماری كرونا فضای متفاوتی در برگزاری این رویداد عظیم قرآنی ایجاد کرده است.
وی اضافه کرد: امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی و فرصت فراهم شده از این طریق، ممارست و تمرین لازم در این رابطه صورت بگیرد تا ان‌شاءا... در سال جاری و نیز سال‌های آینده با برطرف شدن این بیماری، همچنان بتوان از فضای مجازی جهت پوشش گسترده‌تر ملی و حتی پوشش بین‌المللی آن استفاده نمود.
غلامي، مهم‌ترین پیام این جشنواره براساس آموخته‌های اسلامی را بسط اخلاق درتمام تلاش‌ها و اجزای زندگی عنوان كرد و افزود: توجه به مکارم اخلاقی از جمله پیام‌های جدي جشنواره‌های این چنینی است كه به نام قرآن کریم و توجه به سیره اهل بیت(ع) برگزار می‌شود و البته حضرت محمد مصطفی(ص) یک‌ اسوه کامل براي مؤمنین و مسلمانان هستند و همان گونه که ایشان فرموده اند برای اتمام مکارم اخلاق مبعوث شده اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بيان اين كه توصیه و تأکید اصلی برای شرکت‌کنندگان در این جشنواره بهره مندی از پیام اصلی قرآن کریم و سیره اهل بیت (ع)است،گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تمام تلاش خودش را مصروف داشته و خواهد داشت تا در چهارچوب سند دانشگاه اسلامي، موضوع توجه به آموزه‌های قرآنی را بيش از پیش مدنظر قرار دهد و در برنامه‌های مختلف به آن توجه نمايد.

غلامي، با بيان اين كه در برگزاری جشنواره‌های این چنینی و مخصوصاً جشنوارة قرآن و عترت تمام زمینه‌های ممکن برای گسترش آموزه‌های فرهنگ قرآنی را باید مدنظر و توجه قرار دهیم، تصریح کرد: این کار در سال‌های مختلف به خوبی پیگیری شده و حتماً فضاهای تازه و زمینه‌های جدید و نوآوری‌های دیگر در این زمینه باقي است كه ان‌شاءا... در استمرار این جشنواره باید به آن توجه نمود.

وی، استفاده از تجربیات كسب شده در هر جشنواره برای مدیریت و برنامه‌ریزی جشنواره بعدی را يك مسئولیت و رسالت مهم دانست و با قدرداني از همه دانشجویاني که در این جشنواره شرکت کرده و با انگیزه و علاقه در رشته‌های گوناگون قرآني و سیره اهل بیت(ع) تلاش کردند، افزود: از مربیان، اساتید و داوران گرامی نيز تشکر می‌کنم که با دقت نظر خودشان موجب بهترشدن این جشنواره و تشویق شرکت‌کنندگان در این برنامه‌ها می‌شوند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنين با قدردانی از مسئولین برگزاری و پشتیبانی‌کننده در دانشگاه صنعتی اصفهان كه میزبانی این جشنواره را پذیرفتند، گفت: در این زمینه قدردان فعاليت هاي معاونت فرهنگی وزارت علوم و همه معاونین و مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها و مراکز علمی سراسرکشور نیز هستيم.
غلامي در پايان با آرزوی سلامتی برای همه شركت كنندگان در اين جشنواره، ابراز اميدواري كرد در سال‌های آینده با از بین رفتن بیماری کرونا، شاهد برگزاری باشکوه جشنواره به صورت حضوری باشیم.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]