برگزاری سومین همایش بین المللی مولوی پژوهی در دانشگاه اصفهان

کد خبر : 63993 یکشنبه 25 آبان 1399 - 16:53:52

سومین همایش بین المللی مولوی پژوهی به صورت نشست های هفتگی به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار می شود.

دبیر اجرایی سومین همایش بین المللی مولوی پژوهی در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: این همایش از تاریخ ۲۶ آبان تا ۲۶ آذر ماه، به صورت هر هفته دو نشست تخصصی در روزهای دوشنبه و سه شنبه برگزار می شود.

دکتر احسان رئیسی با بیان اینکه مولوی یکی از بزرگ ترین شاعران عارف ادب فارسی است که آثار و اندیشه های وی شهرت جهانی دارد، افزود: سخنرانی ها شامل ارائه اساتید دانشگاه های اصفهان، ارومیه، تبریز، شهید بهشتی، الزهرا، فردوسی، یزد، خوارزمی و نیز کشورهای ترکیه، چین، منطقه بالکان، شبه قاره و کشورهای عرب زبان است که در مجموع ۱۴ نشست به علاوه مراسم اختتامیه و افتتاحیه برگزار خواهد شد.

وی یکی از بخش های این همایش را تقدیر از تألیفات برتر در حوزه مولوی پژوهی در قالب مقاله، مجله، کتاب و رساله های تالیف شده در دو سال اخیر اعلام کرد و گفت: امید می رود با تداوم این نشست ها در طول سال بتوانیم به معرفی آثار برتر در این حوزه بپردازیم.

سومین همایش بین المللی مولوی پژوهی با همکاری گسترده متخصصان زبان و ادبیات فارسی و اعضای هیأت علمی دانشگاه های مختلف در سه حوزه کلی نوآوری های علمی، پژوهش های کاربردی حوزه مولوی پژوهی و مولوی پژوهی در حوزه بین الملل از ۲۶ آبان تا ۲۶ آذر ماه به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار می شود.

نوآوری های علمی شامل مبانی اندیشه های مولوی، نسخه شناسی آثار مولوی، مولوی و شمس، نقد و تحلیل شرح های آثار مولوی، پژوهش های کاربردی حوزه مولوی پژوهی شامل هنر، ادبیات کودک و نوجوان، روانشناسی و مشاوره و و مولوی پژوهی در حوزه بین الملل شامل مولوی پژوهی در ترکیه، چین، بنگلادش، هندوستان، منطقه بالکان و کشورهای عرب زبان است.

حضور مجازی برای عموم آزاد است و علاقه مندان می توانند پخش مستقیم افتتاحیه را در آدرس www.aparat.com/ui.ac.ir و نشانی ‌Https://skyroom.ui.ac.ir/ch/mvp مشاهده کنند.

انتهای پیام

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]