مدیر سرای نوآوری اتاق بازرگانی استان اصفهان خبر داد:

نمایشگاه «کار» و رویداد «از مهارت تا اشتغال» شهریورماه برگزار می شود

کد خبر : 63818 یکشنبه 02 شهریور 1399 - 17:00:32

مدیر سرای نوآوری اتاق بازرگانی استان اصفهان در آیین رونمایی از طرح پویش اشتغال همزمان دانشجو با تحصیل متناسب با رشته تحصیلی خبر از برگزاری نمایشگاه «کار» و رویداد «از مهارت تا اشتغال» با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واداره کار داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری سیناپرس اصفهان، محسن لوح موسوی مدیر سرای نوآوری اتاق بازرگانی استان اصفهان ظهر امروز در مراسم رونمایی از لوگوی طرح پویش اشتغال همزمان دانشجو با تحصیل متناسب با رشته  تحصیلی» اظهار کرد: طرح « پویش اشتغال همزمان دانشجو با تحصیل متناسب با رشته  تحصیلی» با سه ضلع دانشگاه آزاد اسلامی ، اتاق بازرگانی  و اداره کار استان شکل گرفته است.

لوح موسوی در ادامه، خبر از برگزاری نمایشگاه «کار» و رویداد «از مهارت تا اشتغال» با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واداره کار داد و افزود: نمایشگاه کار در شهریورماه برگزار می شود و صنایع استان باایجاد غرفه هایی سعی در مصاحبه با افراد متقاضی جهت جذب خواهند کرد.

 

وی با بیان اینکه طرح پویش یک ضرورت است که هم برای صنعت و هم برای پارلمان بخش خصوصی و هم فضای تحصیلی و دانشگاه لازم بوده، تاکید کرد: اعضای این سه ضلع مشارکت کننده در طرح پویش بر روی اینکه خروجی دانشگاه باید اصلاح شود تاکید ورزیدند و در نهایت طرح«پویش اشتغال همزمان دانشجو با تحصیل متناسب با رشته تحصیلی» طراحی شد.

لوح موسوی عنوان کرد: ارزش محوری این پویش برای جوانان بسیار زیاد است و به تناسب اهمیت موضوع روسای اتاق بازرگانی استان، مدیر کل کار و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بر اجرای این طرح تاکید کردند.

 

 

وی اذعان داشت: رویداد دیگری پس از برگزاری نمایشگاه کار  تحت نام «از مهارت تا اشتغال » انجام می شودکه با همکاری خوب اداره کل کار استان است، افراد مستعد از بین متقاضیان کار شناسایی شده و سپس آموزش هایی به آنها داده شده تا مجهز به مهارت های لازم صنعت مورد نظر شوند.

ایجاد انگیزش تحصیلی و کاری دانشجویان با انجام طرح پویش

درادامه مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان اصفهان ابراز امیدواری کرد که با آغاز به کار طرح پویش، ایجاد انگیزش در بازار کار و قشر نیروی انسانی شاغل در بخش صنعتی، تولیدی و خدماتی افزایش می یابد.

کامران کلانی مهابادی گفت: پیش از این شاهد همکاری های صنعت و دانشگاه در بخش سخت افزاری بوده ایم و با رونمایی از این طرح و شروع به کار آن که به همت دانشگاه ازاد اسلامی استان اصفهان در حال راه اندازی است، شاهد رقم خوردن اتفاقی مثبت در امر صنعت و تولید و حل مشکل بازار کار و اشتغال خواهیم بود.

 

کلانی افزود: متاسفانه در حال حاضر ضریب امید به آینده و ماندگاری افراد در بازار کار رو به کاهش است و در اکثر موارد شاهد نارضایتی از کار و عدم امیدواری به آینده شغلی در نیروی انسانی شاغل در بازار کار هستیم و امیدواریم که با ایجاد این طرح، ضریب ماندگاری و ایجاد انگیزش کافی در میان این قشر افزایش بیاید.

 

 

 

مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان بیان کرد: تجربه موفق دانشجویان و دانشگاه ها در رشته های پزشکی و همکاری آنان با بیمارستان ها و مراکز درمانی و انجام همزمان مهارت افزایی با تحصیل و آشنایی با محیط واقعی کار و کسب تجربه، در کنار سایر عوامل و احساس نیازها، یکی از عواملی بود که موجب تشویق و تمایل شروع همکاری دستگاه ها و نهادهای درگیر با این طرح با دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان شد و در تلاشیم که با همکاری همه جانبه، در راستای حل مشکل اشتغال و تربیت نیروی کار مورد نیاز بنگاه های تجاری و اقتصادی و پیشرفت صنایع، گام برداریم.

وی عنوان کرد: این طرح همانند حلقه گمشده ای از زنجیره روابط دانشگاه با بخش های تولیدی، صنعتی و خدماتی است و با توجه به گستردگی و فراگیر بودن آن و میزان درگیر کردن بسیاری از رشته ها و تخصص ها، ضرورتی انکارناپذیر و دارای افقی بسیار روشن در آینده کشور خواهد بود.

 

سردبیر: سیدامیر حسین ابطحی

 

 

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]