نماینده مردم اصفهان در مجلس:

بُعد ملی دادن به مطالعات وتحقیقات، لازمه موفقیت پروژه ها است

کد خبر : 63767 سه شنبه 07 مرداد 1399 - 09:22:48


بانکی پور گفت: لازمه تحقق بسیاری از پروژه ها در شرایط کنونی کشور، داشتن نگاه ملی در تحقیقات و پروژه ها است، درحقیقت به پژوهشگران این نهاد توصیه می کنم بُعد ملی دادن به مطالعات شرط تحقق است.

به گزارش سیناپرس اصفهان، مهندس مرتضی تیموری رئیس جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به همراه معاونین فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و پشتیبانی در آستانه چهلمین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان با حضور در دفتر نمایندگان استان اصفهان، با  امیر حسین بانکی پور نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، دیدار و گفت و گو کرد.

بانکی پور با تاکید بر ضرورت تحقق پروژه های مهم جهاددانشگاهی گفت: یکی از خصوصیات مهم پروژه های جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان تمرکز بر موضوعات مورد نیاز کشور چون آب و امنیت است که لازمه همه حاکمیت ها و جوامع خواهد بود.
وی با تاکید مجدد تصریح کرد: لازمه تحقق بسیاری از پروژه ها در شرایط کنونی کشور، داشتن نگاه ملی در تحقیقات و پروژه ها است، درحقیقت به پژوهشگران این نهاد توصیه می کنم بُعد ملی دادن به مطالعات شرط تحقق است.

نماینده مردم اصفهان افزود: توجه به ریشه ها و اعتبارات گذشته چون نیروهای بازنشسته و پیشکسوت جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان که بدنه نیرویی قوی و سالمی بوده اند، بسیار حائز اهمیت است.

وی اذعان کرد: یکی از رموز ماندگاری جهاددانشگاهی در طول سال های گذشته، عقبه عاطفی و فکری قوی بین نیروهای این نهاد است.

بانکی پور ابراز کرد: جهاد دانشگاهی یکی از نهادهای انقلابی است که علی رغم فراز و فرودها و بعضا بی مهری ها در طول  سالیان گذشته، اما یک جریان موفقی در کشور محسوب می شود.

وی در پایان توصیه اکید کرد: تمرکز خاص بر امور پژوهشی به جای توسعه موسسات آموزش عالی،  موفقیت روز افزون جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان را تضمین خواهد کرد.

 

مرتضی تیموری رئیس جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان در دیدار با نماینده مردم اصفهان در مجلس به بیان و تشریح شاخصه ها و ویژگی های جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان از بدو تاسیس تا کنون اشاره کرد و گفت: راه اندازی دفتر پشتیباتی جنگ در دوران دفاع مقدس، طراحی اولین پهباد کشور در ام الرصاص به  منظور تصویر برداری از مناطق عملیاتی دشمن وساخت دستگاه رمز نگار صوت و متن در دوران دفاع مقدس تنها بخشی از فعالیت های جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان در گذشته است.

وی درادامه به بحث های مختلف پژوهشی ، آموزشی و فرهنگی انجام شده توسط جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان اشاره کرد و افزود: طراحی، ساخت و نصب بالن های هیدروژنی در حوزه پدافند غیرعامل و حفاظت از تاسیسات حیاتی کشور، طرح بالن های حرارتی تحت عنوان طرح های شهید آذری جهت نصب و ایجاد آنتن های مخابراتی و عکس برداری از مناطق مختلف دشمن و هم چنین استفاده در حوزه جنگ روانی، ساخت گرمکن های شیمیایی، خنثی کننده بمب های شیمیایی و دستگاه حمل کاتیوشا را از دیگر طرح ها و پروژه های مهم جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان در دوران دفاع مقدس عنوان کرد.

تیموری فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی جهاد دانشگاه صنعتی اصفهان به ویژه در حوزه فعالیت های دفاعی را ادامه دار عنوان کرد و گفت: با توجه به تهدیدات دشمنان و ایادی استکبار جهانی بخشی از فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی جهاد دانشگاه صنعتی اصفهان هنوز معطوف به مباحث دفاعی و دفاع دانش بنیان است به نحوی که برخی از پروژه هایی که در زمان جنگ انجام می شد، هم اکنون بهینه سازی شده است.

وی در ادامه به بحث های مرتبط با تحقیقات ومطالعات صورت گرفته در واحد پژوهش جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان مرتبط با آب، بحث های ژئوشیمی، کشاورزی و محصولات فنی و مهندسی پرداخت و عنوان کرد: در حال حاضر به مدد تلاش پژوهشگران جوان جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان، در مسیر تولید دانش در زمینه های مورد نیاز کشور و استان هستیم.

در ادامه جلسه معاونین پژوهش، آموزش و فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان هر یک به تفکیک به تبیین سیاست ها، اقدامات و برنامه های حیطه خود به صورت مختصر پرداختند.

مهندس ابوذر پورمدنی  معاون پژوهشی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان در پی سوال نماینده مردم اصفهان در مجلس پیرامون تشریح اقدامات مطالعاتی و علمی این واحد در راستای موضوع مهم آب شرب خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین تحقیقات علمی که در واحد پژوهش جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان در سال های اخیر صورت گرفته، تمرکز و توجه بر موضوع آب های ژرف و تامین آب شرب از این طریق است.

وی متذکر شد: ادامه تحقیقات علمی و مطالعات تخصصی دراین زمینه یکی از ضروریات مهم برای آینده کشور است که می طلبد نمایندگان مجلس یازدهم خاصه مجمع نمایندگان استان اصفهان نظر و عنایت ویژه ای برای تداوم این پروژه علمی داشته وحمایت های خود را معطوف به این مسیر تحقیقاتی نمایند.

 خبرنگار: سیدامیر حسین ابطحی

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]