از ابتدای امسال تاکنون؛

برگزاری بیش از ۴۰ برنامه آنلاین نجومی در اصفهان

کد خبر : 63755 چهارشنبه 25 تیر 1399 - 10:59:39

مدیر مرکز نجوم ادیب اصفهان از برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های متنوع نجومی در تابستان ۹۹ در این مرکز خبر داد.

سید امین مرتضوی اظهار کرد: پس از بازگشایی‌ مراکز در پی شیوع کرونا، دوره‌ها و کلاس‌های نجومی مختلفی در مرکز نجوم ادیب اصفهان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می شود.

وی افزود: دوره هایی همچون ستاره شناس کوچولو، کودک ستاره شناس، تکنولوژی فضایی، مختص دانش آموزان اول تا ششم و دوره های ستاره شناسی نوجوان، جوانان و نجوم رصدی و کیهان شناسی مختص دانش آموزان هفتم و بالاتر است.

به گفته مدیر مرکز آموزش نجوم ادیب اصفهان، مخاطبان این دوره ها کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان علاقه مند به دانش ستاره شناسی هستند که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با این مرکز تماس بگیرند.

مرتضوی تاکید کرد: مرکز آموزش نجوم ادیب از ابتدای سال جاری و با شیوع ویروس کرونا، تمام فعالیتهای خود را به فضای مجازی منتقل کرده و تا کنون بیش از ۴۰ برنامه برگزار کرده است.

تابستان نجومی در مرکز آموزش نجوم ادیب اصفهان

وی افزود: این برنامه ها در قالب آسترومینار(سخنرانی های نجومی در فضای مجازی جهت عموم علاقمندان به علم نجوم)، پخش زنده رصد ماه و خورشید و ستارگان، پخش زنده رصد خورشیدگرفتگی اول تیرماه، برگزاری کارگاه ها و کلاسهای آموزشی، جلسات کافه کتاب، ویژه برنامه روز جهانی نجوم به همراه غرفه های کودک و پرسش و پاسخ نجومی و مسابقه خانوادگی نجومی "خانواده سر به هوا" است.

مدیر مرکز آموزش نجوم ادیب اصفهان اضافه کرد: در مسابقه نجومی آنلاین خانواده سربه هوا، خانواده های شرکت کننده جهت پاسخگویی به سی سوال نجومی هر شب، با یکدیگر به رقابت پرداخته و هر شب یک سوال و یک جایزه نیز برای تماشاچیان مسابقه در نظر گرفته شده است.

مرتضوی با بیان اینکه این برنامه ها تنها مختص شهروندان اصفهانی نیست، تصریح کرد: به جز همشهریان اصفهان از سایر شهرهای کشور نیز مخاطبین زیادی داشتیم.

منبع: ایمنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]