مدیر مرکز پالایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان اصفهان:

۲۱ آزمایشگاه میکروب شناسی بر آب شرب نظارت دارند

کد خبر : 63728 چهارشنبه 04 تیر 1399 - 14:32:33

دکتر امیری گفت: کیفیت آب شرب استان اصفهان توسط ۲۱ آزمایشگاه میکروب شناسی ، ۴ آزمایشگاه شیمیایی و ۲ آزمایشگاه بیولوژیک از لحاظ تشخیص آلاینده ها به صورت شبانه روزی توسط ۶۰ نیروی متخصص مورد پایش قرار می‌گیرد ومتخصص این مرکز جزء برترین های کشور هستند.

به گزارش سیناپرس اصفهان، مدیر مرکز پالایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان اصفهان به مناسبت هفته مدیریت مصرف آب و برق در کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کیفیت آب شرب اصفهان کاملا مورد تایید است ودر مراحل تصفیه آب شرب کلرسنجی که انجام می شود ویروس کرونا نمی تواند انتقال یابد ،این ویروس با میزان کمی از کلر بی اثر شده و از بین می رود.

فهیمه امیری ادامه داد: مطابق دستور العمل وزارت بهداشت در تمام استان ها میزان کلر ورودی به آب افزایش یافته و میزان کلر ورودی به آب استان اصفهان به ۸ دهم درصد تنظیم شده است و روزانه ۲ هزار کلرسنجی در سطح استان اصفهان انجام می شود که عدد بسیار بزرگی است.

مدیر مرکز پالایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به واحد کنترل کیفی آبفای اصفهان، ابراز داشت کیفیت آب شرب استان اصفهان توسط ۲۱ آزمایشگاه میکروب شناسی ، ۴ آزمایشگاه شیمیایی و ۲ آزمایشگاه بیولوژیک از لحاظ تشخیص آلاینده ها به صورت شبانه روزی توسط ۶۰  نیروی متخصص مورد پایش قرار می‌گیرد ومتخصص این مرکز جزء برترین های کشور هستند.

امیری اذعان کرد: آب شرب تمام نقاط استان اصفهان درآزمایشگاه مورد سنجش قرار داده می شودو یک آزمایشگاه سیار کنترل ونظارت کیفیت آب را بر عهده دارد که میزان فلزات معلق در آب شرب اصفهان رابه صورت شبانه روز مورد سنجش قرار می دهد.

وی در مورد تغییر طعم آب شرب در برخی ازمناطق اصفهان، اظهار کرد: به لحاظ کمبود آب مجبور شدیم چند چاه فلمن را به مدار آب شرب وارد کنیم، به همین دلیل طعم آب اندکی تغییر کرده و مردم تشخیص داده اند، اما این موضوع مبنی بر آلوده بودن آب نیست.

مدیر مرکز پالایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان اصفهان خاطرنشان کرد: حتی اگر یک آیتم مورد سنجش آب چاه ها مشکلی داشته باشد، چاه از مدار خارج می شود و اجازه نمی دهیم از آن استفاده شرب شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]