با تصویب شورای اسلامی شهر اصفهان

تصویب لایحه خواهرخواندگی اصفهان و حیدرآباد هند در شورای شهر اصفهان

کد خبر : 63700 یکشنبه 25 خرداد 1399 - 17:24:05

لایحه خواهرخواندگی دو شهر اصفهان و حیدرآباد هند، پس از بررسی شورای شهر اصفهان با اکثریت آرا به تصویب رسید، حیدرآباد به شهر معابد و مساجد شناخته شده این شهر تاریخی شباهت بسیاری به اصفهان دارد و به همین سبب به "اصفهان نو" معروف است.

به گزارش سیناپرس اصفهان، ایمان حجتی، مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان در این خصوص با اشاره به اینکه حیدرآباد از جمله غنی ترین شهرهای هند در فرهنگ و تاریخ و همچنین از جمله شهرهای تراز اول جهان در حوزه فناوری اطلاعات است، گفت: اهمیت دوستی و مراوده با این شهر موجب شد تا در سال 1398 موضوع خواهرخواندگی از سوی اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان پیگیری شده و به جریان بیفتد. باتوجه به تغییر برخی فرآیندها در مبحث خواهرخواندگی شهرها، گزارش توجیهی درباره اهمیت و تمایل دوجانبه برای عقد این پیمان، برای بررسی و تایید به وزارت کشور ارسال شد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان با بیان اینکه انجام استعلام وزارت کشور از وزارت امور خارجه نیز از جمله دیگر فرآیندهای لازم الاجرا است، خاطرنشان کرد: بر اساس ضوابط جدید وضع شده از سوی وزارت کشور، لوایح خواهرخواندگی باید به تصویب شوراهای اسلامی شهر هم برسد و حالا با تصویب این لایحه، راه کوتاهی تا امضای این تفاهم نامه باقی مانده است.

وی ادامه داد: با تصویب این موضوع در شورای شهر اصفهان، حیدرآباد هند به عنوان چهاردهمین شهر خواهرخوانده اصفهان انتخاب شده و در این راستا سرفصل جدید مراودات و تعاملات اصفهان با این شهر، آغاز خواهد شد.

گفتنی است حیدرآباد به شهر معابد و مساجد شناخته شده و همچنین "شهر مروارید"شهره است.

این شهر تاریخی شباهت بسیاری به اصفهان دارد و به همین سبب به "اصفهان نو" معروف است.

حیدرآباد باغ‌های زیبایی به سبک ایرانی و چهارباغ اصفهان دارد و مسجد و بنای تاریخی "چهارمنار" نماد این شهر است.

منبع: روابط عمومی شهرداری اصفهان

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]