استاندار اصفهان:

غربالگری در ورودی شهرهای استان اصفهان انجام می‌شود

کد خبر : 63429 شنبه 17 اسفند 1398 - 11:14:56

استاندار اصفهان گفت: پیگیری و اجرای غربالگری در ورودی شهرهای استان و به ویژه کلانشهر اصفهان و کاشان به ریاست معاون عمرانی استانداری و با همکاری هلال احمر، بسیج و راهور برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

عباس رضایی جمعه شب در نهمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در استانداری افزود: پس از غربالگری افراد مشکوک به مراکز درمانی هدایت یا از ورود افراد غیر بومی که به دلایل غیر ضروری به استان سفر کردند، جلوگیری می‌شود.
وی اضافه کرد: ضد عفونی کردن بانکها و مراکز اداری استان به صورت مستمر و جدی دنبال خواهد شد و بسیج ادارات نظارت بر این مساله را دنبال  می‌کند.
استاندار اصفهان تاکید کرد: با ابلاغ تعطیلی مهمانسراهای ادارات از ورود میهمان به این مراکز جلوگیری می‌شود.
وی با اشاره به ضرورت کاهش تجمعات در پیشگیری از شیوع کرونا، ادامه داد: محدود سازی نماز جماعت طی کمیته ای با حضور برخی سازمان ها  و نهادها از جمله سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز مدیریت حوزه علمیه، اداره اوقاف و امور خیریه، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به جمیع ملاحظات در دستور کار قرار گیرد.
 رضایی یادآور شد: همچنین توجه و فرهنگ سازی در خصوص خرید و فروش اینترنتی و استفاده از خدمات دولت الکترونیک بررسی و با جدیت دنبال شود.
وی تصریح کرد: اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص فروش بیرون بر فست فودها، رستورانها و ترغیب مردم به عدم حضور در چنین مراکزی و خرید تلفنی یا اینترنتی از این مراکز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی به ضرورت سطح بندی مطب های پزشکان اشاره کرد و گفت: برخی مطب ها با توجه به نیاز جامعه باید دایر باشد ولی برخی مطب ها نیازی به دایر بودن نیست و باید تعطیل شود که سازمان نظام پزشکی در این زمینه اقدامات لازم را پیگیری و اطلاع رسانی خواهد کرد.
استاندار اصفهان  بر ضرورت ضد عفونی سرویس های کارکنان و کارگران ادارات، کارخانجه ها و شرکت ها خصوصی و دولتی تاکید کرد.
وی همچنین گفت: بر اساس مصوبات این جلسه ادارات دولتی تعرفه های خدمات خود را تا ۲ ماه در سال جدید تغییر  نخواهند داد و  لذا مردم برای دریافت این خدمات ضرورتی ندارد که در ماه آخر سال ازدحام داشته باشند.
وی اضافه کرد: همچنین یک نقاحتگاه مناسب با پیش بینی امکانات کامل ظرف ۲ روز آینده به منظور نگهداری و قرنطینه افراد مرخص از بیمارستان مشخص خواهد شد.

 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان روز گذشته با بیان‌ا ینکه ۱۸۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این استان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شده‌اند، گفت: تاکنون ۱۱ نفر از بین آنها فوت کرده‌اند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]