ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان در حوزه علم و فناوری قابل رقابت در سطح جهانی است

کد خبر : 63283 شنبه 19 بهمن 1398 - 14:03:25

مدیر مرکز رشد و فناوری دانشگاه اصفهان گفت: این مرکز در ایران بی همتا بوده و در حوزه علم و فناوری قابل رقابت در سطح جهانی است، این مرکز می تواند بستر جذب خوبی از نوآوران جوان باشد.

به گزارش سیناپرس اصفهان، جواد راستی صبح امروز در مراسم افتتاحیه ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان اظهار کرد:امروز پوسته قدیمی دانشگاه شکسته شده و شاهد عصری جدیدی در عرصه علم و فنآوری در دانشگاه اصفهان هستیم.

وی بیان کرد: این مرکز در دو مرحله در سال های ۹۵ و ۹۸  افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

 راستی گفت:این مرکز در ایران بی همتا است و در حوزه علم و فناوری قابل رقابت در سطح جهانی است، موقعیت مکانی این مرکز در بهترین مرکز شهر قرار دارد و می تواند سبب جذب خوبی از نوآوران جوان باشد.

وی بیان کرد: دانشگاه اصفهان دسترسی بسیار خوبی برای پژوهشگران دارد، افتتاح این مرکز نشان داده که دانشگاه اصفهان گام بزرگی برداشته است.

مسؤول مرکز بازی های رایانه ای دانشگاه اصفهان افزود:  مراسم افتتاحیه ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان امروز با متراژ 5 هزار مترمربع و هزینه بالغ بر 5میلیاردتومان افتتاح می شود البته این مرکز در سال 95 با متراژ 250 متر اغاز به کار کرد.

وی با بیان اینکه مرکز بازی های رایانه ای دانشگاه اصفهان با سرمایه اولیه 250 میلیون تومان از سوی دانشگاه اصفهان و سپس با سرمایه 1میلیارد تومانی ادامه کار داد تصریح کرد: موقعیت مکانی این مرکز در بهترین جای شهر اصفهان واقع شده است که می تواند میزبان جوانان و نوآوران باشد.

 راستی ابراز کرد: دانشگاه اصفهان دارای یک سرمایه عظیم نیروی انسانی است که هر نهادی این چنین ظرفیتی ندارد، دانشگاه اصفهان با افتخار یک نمونه از ایجاد محیط فناوری و نوآوری را در صحنه عمل انجام داده است که قرار است به بهترین نقطه فناوری کشور تبدیل شود .

وی تاکید کرد:  جوانان کشور امروزه در وضعیت خوبی نیستند و دارای ناامیدی بوده لذا نیازمند دست هایی هستند که چشمان این جوانان را به آسمان  هدایت و امیداواربه آینده کند، دانشگاه اصفهان این کار  را در ابعاد خود انجام داده است.

خبرنگار: سیدامیر حسین ابطحی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]