به مناسبت ایام الله دهه فجر،

افتتاح 10826پروژه با اعتبار 2هزار375میلیارد تومان در اصفهان

کد خبر : 63239 دوشنبه 07 بهمن 1398 - 16:27:46

معاون عمرانی استاندار اصفهان با بیان اینکه برای ایام الله دهه فجر امسال 10826پروژه با اعتبار 2هزار375میلیارد تومان در اصفهان افتتاح خواهد شد گفت: افتتاح بخشی دیگر از پروژه ها در اردیبهشت سال 99 همزمان با سفر رئیس جمهور به اصفهان خواهد بود.

به گزارش سیناپرس اصفهان، حجت‌اله غلامی پیش از ظهر امروز در نشست خبری ارائه گزارش پروژه‌های عمرانی دهه فجر اظهار کرد: کل اعتبارات عمرانی استان اصفهان در سال ٩٨ حدود ٢٠٨٢ میلیارد پیش‌بینی شده بود، البته اعتبارات دیگری هم در قالب منابع داخلی در اختیار داریم که بخشی از آن در اختیار دستگاه اجرایی قرار گرفته است؛ اعتبارات عمرانی سال آینده هم ٢ هزار و ٣۶٨ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که نسبت به سال ٩٨ افزایش ١۴ درصدی را به دنبال داشته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تصریح کرد: حدود  هزار و ۵٠٠ میلیارد تومان از محل عوارض آلایندگی و ارزش افزوده مالیات به‌صورت نقدی به شهرداری پرداخت شده است.

وی ادامه داد: پروژه‌هایی هم مثل پروژه آبی و سد و تونل سوم کوهرنگ وجود دارد که از محل اعتبارات ویژه تغذیه می‌شوند.

غلامی افزود: برای شبکه‌های حمل‌و‌نقل ریلی مانند پروژه مترو اصفهان از تسهیلات ویژه طبق تبصره ۵، حدود ٧٠٠میلیارد تومان اعتبار گرفته‌ایم.

معاون عمرانی استاندار اصفهان درخصوص پروژه قطار سریع‌السیر اصفهان-تهران اعلام کرد: این پروژه کلان مدتی متوقف و مشکلاتی با شرکت چینی در این‌باره ایجاد شده بود، با این وجود کار از سر گرفته شد و پیشرفت‌هایی به دنبال داشت؛ توانستیم حدود ١۴ میلیارد یوآن را آزاد کنیم و نیز تکنولوژی آن در کشور وجود نداشت که برای اولین‌بار موفق به انتقال تکنولوژی به داخل کشور شدیم.

وی در زمینه اولویت افتتاح پروژه‌ها در دهه فجر گفت: اولویت افتتاح پروژه‌ها همواره با پروژه‌های نیمه‌تمام بوده است و ٨٠ درصد پروژه‌های پیش رو به پروژه‌های متوقف شده و نیمه‌تمام اختصاص دارد.

غلامی پاسخ به سؤالی درباره جزئیات پروژه سد و تونل سوم کوهرنگ عنوان کرد: عملیات خاک‌برداری سد در اسفندماه به اتمام می‌رسد و عملیات بتن‌ریزی آن نیز ابتدای سال آینده انجام خواهد شد و طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته سال ١۴٠٠ آبگیری سد را خواهیم داشت.

معاون عمرانی استاندار اصفهان اظهار کرد: با توجه به پیش‌رو بودن ایام‌الله دهه فجر، پروژه‌هایی که قابلیت افتتاح در این ایام را دارند توسط دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و شرکت‌ها اعلام شده است و برنامه‌ریزی‌هایی جهت افتتاح این پروژه‌ها با حضور مقامات ملی مانند وزیران و معاونان وزیر صورت‌گرفته است و در کل ١٨۵۶ پروژه افتتاح خواهد شد که ٢۵۶ پروژه آن ملی خواهد بود.

وی افزود: شرکت مخابرات استان با ۵۶٨، جهاد کشاورزی با ٣٠٧ و شرکت توزیع با ٢١۵ پروژه، بیشترین افتتاح را در دهه‌ فجر خواهند داشت، همچنین در بخش شهرستان‌ها، شهرستان‌های اصفهان با ٢٧٢، کاشان با ١٠٣ و تیران‌ و‌ کرون با ٩٩ پروژه نیز بیشترین افتتاح را خواهند داشت.

غلامی با اعلام تغییر در سفر رئیس جمهور در اردیبهشت‌ماه به اصفهان اظهار داشت: ۵٠ پروژه شاخص که اعتبار بیش از ٨ میلیارد تومان را داشتند مشخص شده و با حضور تعدادی از وزرا و استاندار در روزهای پیش‌رو افتتاح خواهند شد و تعدادی هم توسط رئیس‌جمهور در اردیبهشت‌ماه افتتاح خواهند شد.

معاون عمرانی استاندار اصفهان درخصوص پروژه‌های مربوط به فرودگاه گفت: کار با سرمایه‌گذاری شرکت فرانسوی در حال انجام بود که به دلیل مشکلات تحریمی و مشکلات ایجاد شده پس از برجام متوقف شد، با این حال سالن توسعه پروازهای خارجی فرودگاه به زودی افتتاح خواهد شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]