کام جهان با محصول ایرانی شیرینی شد،

صادرات محصولات فراسودمند ایرانی به قلب اروپا و شرق جهان

کد خبر : 63225 یکشنبه 06 بهمن 1398 - 11:18:09

مدیرعامل شرکت دانش بنیان گز سکه گفت: توانسته ایم در سال های گذشته علاوه بر فروش محصولات خود در سراسر کشور، گز ایران را به آمریکا، چین، انگلیس، فرانسه، آلمان، سوئیس، نروژ، هلند، بلژیک، دانمارک، استرالیا، ژاپن، مالزی و دیگر کشورهای جهان صادر کند.

شرکت داشن بنیان گز سکه سال ۱۳۹۵ در تابلوی دانش بنیان فرابورس عرضه سهام کرد و اولین شرکت دانش بنیان سهامی عام کشور است.

محمد گوهریان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری سینا پرس اصفهان پیرامون چگونگی راه اندازی شرکت گز سکه اظهار کرد: شرکت گز سکه در سال ۱۳۳۳ از قنادی شروع، ۱۳۶۴ در قالب پروانه بهره‌برداری صنعتی شد، از سال ۱۳۸۶ بخش تحقیق و توسعه را در شهرک علمی تحقیقاتی راه اندازی و از سال ۱۳۹۰ دانش بنیان شده است.
مدیرعامل شرکت گز سکه اضافه کرد: این موسسه در تلاش است محصولات فراسودمند را طراحی، تولید و عرضه کند؛ محصولات بدون قند پروبیوتیک، ویتامینه و غنی شده با مواد معدنی و ده ها محصول که برای اولین بار در کشور تولید شده است.
وی ابراز کرد: از ابتکارات شرکت گز سکه طراحی و تولید محصولات جدید مانند انواع گز پسته ای، فندقی، گردویی و بادامی با روکش شکلات و انواع محصولات فراسودمند مانند گز پروبیوتیک (پروگز)، سین بیوتیک، گز ویتامینه و آنتی اکسیدان است.
گوهریان با اشاره به تاسیس دانشگاه توسط این شرکت ابراز کرد: این دانشگاه تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی به علاقمندان ده ها رشته علمی کاربردی صنایع غذایی، مدیریت کسب و کار و دوره‌های مرتبط با صنعت شیرینی و شکلات آموزش می دهد و تا کنون بیش از یک هزار و 500 فارغ التحصیل در مقاطع کاردانی و کارشناسی داشته است.

وی در ادامه با اشاره به محاسن تولیدات شرکت گز سکه نسبت به سایر رقبا اذعان کرد: محصولات فراسودمند اولا نباید ضرری برای سلامتی مصرف کننده داشته باشد و ثانیا حداقل یک منفعت قابل اثبات غذایی یا دارویی داشته باشد؛ با تحقیق و پژوهش های علمی تاکنون بیش از ده محصول فراسودمند نوآورانه در این شرکت ثبت و تولید شده است.

مدیرعامل شرکت گز سکه در زمینه بحث صادرات بیان کرد: صادرات شرکت گز سکه عمدتا به کشورهای اروپایی و آسیایی بوده که اخیرا بر اثر تحریم‌ها مقاصد صادراتی کم و محدود شده است.

وی تشریح کرد: این شرکت توانسته در سال های گذشته علاوه بر ایجاد شعبه و فروش محصولات خود در سراسر کشور، گز ایران را به آمریکا، چین، انگلیس، فرانسه، آلمان، سوئیس، نروژ، هلند، بلژیک، دانمارک، کرواسی، اوکراین، ترکیه، لهستان، کانادا، اکوادور، استرالیا، ژاپن، مالزی، هند، عراق، امارات، قطر، عربستان، بحرین، عمان، لبنان، اردن، سوریه، لیبی، کنگو، نروژ، جزیره موریس و بسیاری دیگر از کشورهای جهان صادر کند.

گوهریان در رابطه با توجه این شرکت به نخبگان و بکارگیری آن ها تصریح کرد: در بیست سال گذشته بیش از 50 محقق و کارشناس در بخش‌های تحقیق و توسعه شرکت و در قالب طرح های پژوهشی فعالیت داشته اند.

وی در ادامه با اشاره به چشم انداز پیش روی این شرکت عنوان کرد: چشم انداز شرکت تبدیل شدن به معتبرترین و قویترین شرکت ایرانی در تولید محصولات فراسودمند است.

مدیرعامل شرکت گز سکه در پاسخ به این سوال که برای رسیدن به رونق تولید در کشور چه باید کرد، گفت: وقتی معضل بزرگی در سطحی ایجاد می شود در همان سطح راه حلی ندارد.

وی با بیان اینکه مشکلات کشور را مدیران سیاسی و غیر متخصص ایجاد کرده اند و این دسته مدیران نمی توانند مشکلی به این عمیقی را حل کنند، خاطر نشان کرد: مدیران متخصص با اختیارات گسترده و همراهی مردم می توانند به رفع مشکلات موجود کمک کنند.
شرکت گز سکه دارای گواهینامه های FDA ، ISO9001 , ISO 2008 ، HACCP ، حلال، ثبت اختراع گز بدون شکر، ثبت اختراع گز غنی شده، سوهان خوراکی بدون شکر، پشمک خوراکی بدون قند و دارای نشان محصول سبز است.
 

خبرنگار: سید امیر حسین ابطحی

no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]