انقلابی در زمینه مقابله با سرطان؛

تشخیص سرطان پروستات با آزمایش ادرار درخانه

کد خبر : 62981 دوشنبه 18 آذر 1398 - 17:34:53

محققان موفق به تشخیص سرطان پروستات با استفاده از یک آزمایش ادرار خانگی شده اند، تحولی که می تواند انقلابی در زمینه مقابله با این سرطان خطرناک ایجاد کند.

سرطان پروستات سلامت نیمی از مردان بالای پنجاه سال را در جهان تهدید می کند، ولی روش های مقابله با آن هنوز دقیق و سریع نیستند. حال محققان انگلیسی برای اولین بار آزمایش ادراری را ابداع کرده اند که سرطان پروستات را شناسایی می کند.

درمان سرطان پروستات باید در زمانی آغاز شود که رفتار تهاجمی آن آغاز شده باشد و تا قبل از آن ضرورتی برای این کار وجود ندارد. تا به امروز دو روش برای تشخیص این سرطان در قالب یک نوع آزمایش مقعدی دیجیتال و یک نوع آزمایش خون در دسترس بوده است. اما دقت این روش ها رضایت بخش نبوده است.

آزمایش جدید ادرار که شناسایی سرطان پروستات تهاجمی را ممکن می کند، پی یو آر نام دارد و از طریق بررسی ژن های موجود در ادرار درجه پیشرفت سرطان پروستات را با دقت بالایی مشخص می کند. بر اساس همین آزمایش می توان سرطان پروستات را به سه دسته دارای خطر کم، متوسط و بالا تقسیم بندی کرد.

این آزمایش فعلا بر روی ۱۴ داوطلب صورت گرفته و دو نمونه ادرار آنها به فاصله یک ساعت از یکدیگر جمع آوری و بررسی شده که نتایج حاصل از آن مثبت بوده است. البته آزمایش مذکور باید به فاصله ۶ تا ۱۲ ماه تکرار شود تا دقت نتایج حاصل از آن افزایش یابد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]