در قالب هفتمین ایده کاپ 2020 شهر اصفهان؛

ذهن های خلاق آموزش و پرورش به کمک مدیران شهری می آیند

کد خبر : 62978 یکشنبه 17 آذر 1398 - 18:46:10


از تمام مقاطع تحصیلی دانش آموزی اصفهان برای مطرح کردن طرح ها و ایده های نو خود آمدند و ایده ها از گردشگری و سفر های توریستی تا پوشاک و موادغذایی در این اختتامیه مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری سیناپرس اصفهان، هفتمین طرح ایده‌کاپ اصفهان2020 در تالار فرهنگیان اصفهان برپا شد.
این طرح به دنبال تبدیل کردن اصفهان به عنوان شهر جهانی گردشگری، هنر و میراث فرهنگی در سال ۲۰۲۰میلادی است که با جمع آوری طرح‌ های پیشنهادی جوانان، نوجوانان و حتی وبیران مدارس در محقق کردن این طرح تلاش خود را کرده باشد.
از تمام مقاطع تحصیلی اصفهان برای مطرح کردن طرح های خود آمدند و از گردشگری و سفر های توریستی تا پوشاک و موادغذایی در این مراسم به بحث کردند‌.
علیرضا نصر رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در این مراسم گفت: یکی از ماموریت های مدیریت های شهری بارور کردن توانمندی های مردم اصفهان است که این بارور کردن از مواردی است که باید مورد اهتمام مدیران شهری قرار گیرد.
وی ادامه داد و بیان کرد: این جریان سازی هامیتواند به دانش اموزان کمک کند تا به سمت پیشرفت حرکت کنند.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: در حال حاضر استعداد قابل دستکاری و بارور کردنی است اما هوش امری ثابت است که مدیران شهری باید به سمت بارور کردن این ایده ها سوق دهند.

مشارکت فقط به معنای سرمایه گزاری نیست

دکتر قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان در خصوص این برنامه بیان کرد: ایده های مردم در مشارکت اداره بهتر امور شهر موثر خواهد بود.
وی افزود: مشارکت فقط به معنای سرمایه گزاری نیست بلکه مشارکت در همه امور است که قابل تصور می باشد.
شهردار اصفهان تصریح کرد: از همه کسانی که این صحنه را آفریدند و موقعیتی را فراهم کردند تا دانش آموزان بتوانند ایده های خود را بیان کنند سپاسگزاریم به دلیل اینکه این ایده ها اجرا خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: شما با ورود به این عرصه مسیری را انتخاب کردید که فردا می توانید شکل دهنده آینده شهر باشید و به انسان های بزرگی برای جامعه تبدیل شوید که مدیریت و سرنوشت جامعه آینده را به دست میگیرید.
نوروزی گفت: اگر ایده شما مورد قبول واقع نشد نا امید نشوید و بنده به همه ایده ها احترام میگزارم و همه آنها برای بنده قابل ارزش است.
علیرضا همایی یکی از نوجوانان شرکت کننده در این مراسم در مصاحبه با سیناپرس گفت: این طرح بسیار عالی است از این جهت که میتواند زمینه ساز رشد تعالی دانش آموزان بشود و امیدوارم‌ این طرح ادامه داشته باشد.
وی افزود: نوجوانان به دلیل اینکه از ذهن های بازی برخوردار هستند میتوانند در موضوعات مختلف شهری خود مشارکت نمایند و در جهت یاری رساندن به مدیران شهری، طرح ها و ایده های خود را ارائه دهند تا مدیدان شهری از آنها استفاده کنند.
همایی خاطرنشان کرد: از ذهن خلاق و پویای نوجوانان باید استفاده کرد چرا که آنان آینده سازان جامعه و این سرزمین هستند و اگر از این سن به صورت فعالانه تلاش کنند درآینده بسیار بهتر میتوانند در زمینه های مختلف یاری رسان سرزمین و حلال مشکلات باشند.
به گزارش خبرگزاری سینا پرس این اختتامیه پس از فراخوان های متعدد در سطح شهر خواستار حضور فعال نوجوان در حوزه های مختلف شد تا در این طرح مدیران بتوانند از این ایده ها به نحو احسنت استفاده کنند.
ایده کاپ اصفهان ۲۰۲۰ طرحی است که توانست ۵۰۰ ایده از مقاطع مختلف تحصیلی دریافت نماید و نمونه های آنان را به گوش مدیران برساند.

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]