گوگل برای بچه‌هایتان قصه‌های شبانه می‌گوید

کد خبر : 62972 یکشنبه 17 آذر 1398 - 11:28:51

گرچه ایده اولیه برای خانواده‌هایی با والدین نظامی ایجاد شد، اما والدینی که دور از فرزندانشان زندگی می‌کنند و یا شب‌کار هستند نیز می‌توانند از این برنامه بهره ببرند.

یک عملکرد جدید دستیار گوگل به‌نام «زمان قصه من» (My Story Time) به پدرومادران این اجازه را می‌دهد که قصه‌های خود را از دور برای فرزندانشان ضبط کنند تا آن‌ها هروقت خواستند به آن گوش دهند. زمان قصه من طراحی شده است تا بوسیله دستیار صوتی تجربه قصه‌گویی پدرومادرها برای فرزندانشان را بازسازی کند حتی اگر آن‌ها در فاصله‌ای دور از یکدیگر قرار داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از دورج، زمان قصه من توسط گوگل و آژانس دیجیتال «اینسترومنت» (Instrument) ساخته شده است. ایده اولیه چنین طرحی زمانی ایجاد شد که «جنیفر اولیور» (Jennifer Oliver) که شوهرش یک فرد نظامی است چنین ایده‌ای را در یکی از شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

گوگل به جای والدین برای کودکان قصه‌ می‌گوید

پدرومادرها می‌توانند با پاسخ دادن به چند سوال در مورد هویتشان و ضبط کردن چندین جواب ساده بر اساس یک متن از پیش‌تهیه‌شده یک اکانت زمان قصه من بسازند، و سپس می‌توانند قصه‌های خود را ضبط کنند. بعد از این‌که صداهای ضبط‌شده مورد تایید قرار گرفت، در سرورهای گوگل ذخیره می‌شود. کودکان و یا پرستارانشان می‌توانند با گفتن: «هی گوگل، با زمان قصه من حرف بزن.» بر روی هر دستگاهی که دارای دستیار گوگل است، برنامه زمان قصه من را فعال کنند.

برنامه از کودک می‌خواهد که قصه دلخواه خود را انتخاب کند و سپس آن را با صدای والدین کودک پخش می‌کند. گرچه ایده اولیه برای خانواده‌هایی با والدین نظامی ایجاد شد، اما والدینی که دور از فرزندانشان زندگی می‌کنند و یا شب‌کار هستند نیز می‌توانند از این برنامه بهره ببرند. البته لازم به ذکر است که زمان قصه من اولین برنامه قصه‌گوی گوگل نیست. وگل علاوه بر خدمات خود در زمینهٔ وب، تعداد زیادی برنامه‌های مفید به عنوان ابزارهایی که قابل استفاده به صورت آنلاین هستند ارائه کرده‌است.

بخشی از فعالیت گوگل به نرم‌افزارهای رسانه‌ای و شبکه‌ای اختصاص دارد، از جمله گوگل پلاس (یا گوگل که آن را به شکل Google نمایش می‌دهند) ایده جدید گوگل است پدیده شبکه‌های اجتماعی را یک مرحله جلوتر ببرد. کل این شبکه بر اشتراک‌گذاری استوار است. گوگل این وبگاه را برای رقابت با فیس‌بوک ایجاد کرد. تخمین زده می‌شود که تاکنون بیش از ده میلیون کاربر در این سرویس عضو شده باشند.

منبع: علم و فناوری

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]