رئیس ششمین کنفرانس رادار و چهارمین کنفرانس بین المللی ابیونیک:

اعتماد و اطمینان به جوانان نخبه رمز موفقیت و حل مشکلات کشور

کد خبر : 62953 چهارشنبه 13 آذر 1398 - 11:50:02

دکتر مدرس هاشمی گفت: اطمینان و اعتماد به قشر جوان تحصیل کرده کشور را کلید حل مشکلات کشور دانست و عنوان کرد: ما این را به عینه در بحث رادار دیده ایم و با اعتماد به جوانان این خودکفایی رقم خورده است.

دکترسید محمود  مدرس هاشمی رئیس ششمین کنفرانس رادار و چهارمین کنفرانس بین المللی ابیونیک پیش از ظهر امروز در حاشیه این کنفرانس با بیان اینکه رادار یک عرصه استراتژیک برای کشور است افزود: اتفاقات خوب حوزه رادار منحصر به حوزه رادار نخواهد بود و متخصصینی که در این حوزه فعالیت کردند می تواند منشا خیرات و برکات زیادی در بسیاری از حوزه ها باشند.

وی اطمینان و اعتماد به قشر جوان تحصیل کرده کشور را کلید حل مشکلات کشور دانست و عنوان کرد: ما این را به عینه در بحث رادار دیده ایم چنانکه شاید ۳۰ سال پیش کسی تصور تولید رادار داخلی را نداشت ولی با اعتماد به جوانان این خودکفایی رقم خورد و امروز نیز اگر اطمینان و اعتماد را به جوانان داشته باشم می توانیم موفق شویم.

مدرس هاشمی با اشاره به اینکه ممکن است از دانشگاه انتظار برود که سازنده محصول باشد تصریح کرد: امروز ما آر اند دی های موفق داریم و رابطه دانشگاه با صنعت باید رابطه گرند محور باشد نه محصول محور و اگر این عرصه حمایت شود دانشگاه در عرصه های مختلف در زمینه گرند محور می تواند فعالیت های خوبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه در زمینه ابیونیک دیرتر از رادار ورود کردیم اظهار کرد: در ساخت هواپیماها ابیونیک دانشگاه صنعتی اصفهان ورود کرد و فعالیتهای خوابی داشته است.

رئیس ششمین کنفرانس رادار با اشاره به اینکه کنفرانس رادار اول بنا بود دو ساله باشد بعد با تلفیق کنفرانس رادار و سامانه های مراقبتی قرار شد هرسال این کنفرانس برگزار شود خاطرنشان کرد: در آینده این امر می‌تواند پیشرفتهای بسیار چشمگیری را در این عرصه ها رقم بزند.

وی در زمینه تعداد مقالات ارائه شده در این کنفرانس یادآور شد: تعداد ۸۵ مقاله در این کنفرانس به ما ارسال شد که دو مقاله شرایط لازم را نداشت و به داوری نرفت و از بین ۸۳ مقاله تعداد ۳۹ مقاله پذیرفته شد.

وی ضمن تشکر از کمیته علمی بابت زحمات زیادی که برای پایش مقالات متقبل شدند ابراز کرد: کمیته علمی ۱۲ مقاله را به عنوان نامزد مقاله برتر در نظر گرفته و قرار است روسای نشست نظری را ارائه دهند و از مجموع نظرات ۳ مقاله به عنوان برتر انتخاب شود.

رئیس سابق دانشگاه صنعت یاصفهان  پیرامون کارگاه های آموزشی این کنفرانس عنوان کرد: برای ارائه کارگاه های آموزشی ۱۸ درخواست به دبیرخانه کنفرانس رسید و ۱۱ کارگاه آموزشی مصوب شد و قرار شد با ثبت نام حداقل ۷ نفر کارگاه تشکیل شود و ۸ کارگاه به حد نصاب رسید و ارائه شد.

وی با بیان اینکه دو میز گرد ترتیب داده شده که یکی امروز و یکی فردا با عنوان رادار و دکترین رادار کشور برگزار خواهد شد افزود: نمایشگاه حاصل از دستاوردهای صنایع و دانشگاه ها و شرکتها است که بصورت رسانی بعد از مراسم افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امسال تعداد مقالات ارائه شده کنفرانس ابیونیک کمتر شده تاکید کرد: خواهش من این است که به این موضوع دقت نظر داشته باشند چراکه ۵۰ مقاله به دبیرخانه کنفرانس رسید و ۳۳ مقاله پذیرفته شد.

دکتر مدرس هاشمی افزود: در کنار ارائه مقالات دو کارگاه آموزشی دارین و یک میز گرد همچنین نمایشگاه ابیونیک مشترک با رادار برگزار خواهد شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]