گیاهی برای کاهش نگرانی‌ها

کد خبر : 62877 دوشنبه 27 آبان 1398 - 19:27:45

بابونه دارای خواص دارویی بی‌شماری مانند پیشگیری از بروز سرطان، بهبود کیفیت خواب، بهبود عملکرد سیستم گوارش و کاهش استرس است.

به گزارش سیناپرس ، بابونه یک گیاه معطر است که به صورت خودرو در کنار جاده‌ها و مزارع رشد می‌کند. این گیاه از سال‌ها قبل برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. بابونه حاوی آنتی‌اکسیدان‌های فراوانی بوده که برای سلامت بدن مفید است. بسیاری از افراد جهت برخورداری از خواص بی‌نظیر این گیاه، دمنوش آن را مصرف می‌کنند؛ این نوشیدنی هیچگونه کافئینی نداشته، دارای طعم مطبوعی است و به کاهش استرس‌های روزانه کمک می‌کند. 

پیشگیری از بروز سرطان

بابونه سرشار از آنتی‌اکسیدانی به نام "آپی‌ژنین" است که با سلول‌های سرطانی به ویژه سرطان پوست، سرطان پروستات، سرطان سینه و سرطان رحم مبارزه می‌کند. این آنتی‌اکسیدان توانایی سلول‌های سرطانی را کاهش می‌دهد و در نتیجه مانع رشد و گسترش آن‌ها می‌شود. همچنین آپی‌ژنین به گیرنده‌های عصبی خاصی در مغز می‌چسبد و منجر به خواب آلودگی می‌شود. بنابراین مصرف روزانه این گیاه برای افرادی که از بی‌خوابی یا اختلالات مزمن خواب رنج می‌برند، مفید است. همچنین بابونه دارای خواص ضد تشنج و ضد افسردگی است و به افراد کمک می‌کند تا خوابی عمیق را تجربه کنند.

بهبود عملکرد سیستم گوارش بدن

مصرف بابونه به بهبود عملکرد سیستم گوارش و هضم صحیح غذا کمک زیادی می‌کند. استفاده از این گیاه از ابتلا به زخم معده نیز جلوگیری می‌کند، زیرا اسید معده را کاهش داده و مانع رشد باکتری‌هایی می‌شود که دلیل اصلی به وجود آمدن زخم معده است. از زمان‌های قدیم این گیاه برای درمان بیماری‌های مربوط به سیستم گوارشی مانند حالت تهوع و آرامبخش معده  استفاده شده است.

کاهش استرس و نگرانی

مصرف بابونه باعث افزایش سطح دو نوع هورمون به نام ملاتونین و سروتونین در بدن می‌شود؛ این هورمون‌ها نقش مهمی در از بین‌بردن استرس و نگرانی دارد. نتایج بررسی‌های محققان نشان می‌دهد استفاده از این گیاه باعث تسکین فوری سردرد و میگرن می‌شود و به درمان افسردگی بعد از زایمان کمک می‌کند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]