همزمان با یکصدو پانزدهمین سالگرد بیمارستان عیسی بن مریم،

در آخرین اعتبارسنجی بیمارستان عیسی بن مریم رتبه یک را کسب کرد

کد خبر : 62818 شنبه 11 آبان 1398 - 15:03:01

به مناسبت یکصدو پانزدهمین سالگرد تاسیس بیمارستان عیسی بن مریم(ع) ، رئیس بیمارستان و مدیرعامل خیریه این مرکز درمانی به ارائه گزارش در جمع اصحاب رسانه پرداختند .

سید امین رضا طباطبایی،رییس بیمارستان عیسی بن مریم(ع) ظهر امروز  در نشست خبری که به مناسبت یکصدو پانزدهمین سالگرد تاسیس این بیمارستان تشکیل شده بود گفت:بیمارستان عیسی بن مریم   میانگین ماهانه حدود ۱۸۰۰۰ ویزیت سرپایی،۱۱۴۰مورد بستری(جراحی و غیرجراحی)در بخش های اطفال،نوزادان،ارتوپدی، آی سی یو،زایشگاه،مامایی و سی سی یو و میانگین حدود ۷۵۰ عمل جراحی در ماه همچنین حدود ۲۰۰ زایمان که ۷۰ درصدش زایمان طبیعی است  را در کارنامه خود دارد.
وی همچنین درباره رتبه این بیمارستان تصریح کرد:همانطور که در جریان هستید  برنامه اعتبارسنجی است  که با اقتباس از بیمارستانها و نظام های سطح یک دنیا اجرا می شود و بیش از چند شاخص در هر بیمارستان از طریق وزارتخانه ارزیابی می گردد . در آخرین اعتبارسنجی، بیمارستان عیسی بن مریم رتبه یک را کسب کرده است.
رئیس بیمارستان عیسی بن مریم همچنین به بحث گردشگری سلامت اشاره و خاطرنشان کرد: در دور جدید مدیریت و دانشگاه علوم پزشکی توجه ویژه ای به این بحث شده است بطوریکه بخشی در بیمارستان بصورت پکیج گردشگری سلامت وجود دارد.

*ارتوپدی بیمارستان عیسی بن مریم شهره عام و خاص است
طباطبایی درباره عملکرد بخش ارتوپدی که شهره عام و خاص است گفت:برای ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر که این بخش مراجعین فراوانی دارد علاوه بر حضور جراحان در اتاق عمل  همزمان در بخش درمانگاه هم  ویزیت بیماران توسط ۲ ارتوپد انجام می شود البته در ساعات عصر و شب این هماهنگی  کمتر است ولی با این حال نسبت به بیمارستانهای دیگر خیلی بهتر است و حتی تعداد ارتوپدها را  به دو برابر رسانده ایم و سعی بر این است که ارائه خدمات همزمان درمانگاه و اتاق عمل  هماهنگ باشد و کمتر وقفه انجام شود.


*چشم انداز خیریه بیمارستان عیسی بن مریم
در ادامه نشست خبری ،رسول یاحی مدیر عامل خیریه عیسی بن مریم درباره  این خیریه گفت: این خیریه نسبت به خیریه های بیمارستانهای دیگر و سطح شهر سه ویژگی دارد که بدین شرح است، نخست حضور اقلیت ها   و  با نام عیسی مسیح، دوم جامعه آماری که درتظر گرفتیم متولدین همین بیمارستان هستد که حدود ۲۰۰ هزار نفر می باشند که در صدد شنلسایی شان برای همکاری با مجموعه هستیم
وی ادامه داد: سومین ویژگی این خیریه،بین المللی است بطوریکه در صدد راه اندازی دفاتر در کشورهای مختلف می باشیم.
وی همچنین اهداف خیریه عیسی بن مریم را اینگونه عنوان کرد : ساماندهی امکانات و خدمات موجود و استفاده بهینه جهت حمایت از بیماران، ساخت ،تجهیز،بازسازی و توسعه همه جانبه بیمارستان، هناهنگی با سایر خیریه ها جهت کسب و انتقال دانش و تجربه ها، حمایت از برند بیمارستان  با ارتباط و جذب کمک های داخلی و بین المللی و همکازی با سایر دستگاهها جهت توسعه فرهنگ بهداشت و سلامت  همگانی است.
مدیر عامل خیریه بیمارستان عیسی بن مریم در خاتمه ضمن اشاره به برنامه دعوت متولدین بیمارستان از ابتدا تا کنون که حدود ۲۰۰ هزارنفر هستد برای همکاری  تصریح کرد: از این افراد میخواهیم با مراجعه یا تماس با بیمارستان ،با مجموعه خیریه با ارائه پیشنهادات و انجام کمک در جهت سلامت شهر همراه باشند.

گفتنی است  بیمارستان عیسی بن مریم یکی از قدیمی ترین مریض خانه های ایران و اصفهان می باشد  که ۱۱۵ سال پیش توسط زنده یاد امین الشریعه تاجر اصفهانی اهدا شده است.  این بیمارستان  تنها بیمارستان غیر آموزشی اصفهان بوده که خدمات خود را با تعرفه دولتی به همشهریان ارائه می کند.

 بیمارستان عیسی بن مریم در حال حاضر با مساحت ۱۱۰۰۰ متر مربع و مساحت اعیان ۷۵۰چ متر مربع با داشتن ۱۹ بخش تخصصی و فوق تخصصی،۷ اتاق عمل فعال، ۲۶۱ تخت مصوب و ۱۲۰ تخت فعال و حدود ۸۰ درصد اشغال تخت با بهره گیری از ۵۵۰ نفر کادر مجرب و جوان که ۲۵۰ نفر از آنان را کادر پرستاری تشکیل می دهند با همکاری بیش از ۱۳۰ نفر از برجسته ترین پزشکان سطح شهر به عنوان با سابقه ترین بیمارستان استان اصفهان  مشغول خدمات رسانی به بیماران است.
کلینیکهای تخصصی این بیمارستان عبارتند از:ارتوپدی،زنان و زایمان،جراحی پلاستیک و زیبایی،جراحی ستون فقرات،تغذیه،عفونی،نورولوژی،اورولوژی چشم،گوارش،روانپزشکی،طب سنتی،طب فیزیکی،پوست و مو،آسم و آلرژی،غدد،گوش و حلق و بینی.
بخش های درمانی این نرکز شامل آی سی یو ،سی سی یو،جراحی زنان،جراحی مردان،داخلی‌،زایشگاه مامایی، اطفال،نوزادان و اورژانس است.
بخشهای تشخیصی نیز شامل تصویربرداری ،سونوگرافی،
آزمایشگاه، اکو،تست ورزش ،نوار عصب و عضله و به تازگی سی ای اسکن بیمارستان با هزینه ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
همچنین در سال گذشته خیریه بیمارستان عیسی بن مریم(ع) به همت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و گروهی از خیرین جهت انجام مسئولیت خطیر اجتماعی و توسعه فرهنگ ایثار و فداکاری  در حوزه بهداشت و سلامت به منظور استفاده بهینه از امکانات با تاکید بر جذب  مشارکت های مادی و معنوی تاسیس شد.

خبرنگار: لادن سلطانی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]