در آیین افتتاحیه بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام کامپیوتر در اصفهان،

علی رغم رشد منفی صنعت، شاهد رشد 6.4درصدی فناوری اطلاعات هستیم

کد خبر : 62806 چهارشنبه 08 آبان 1398 - 21:27:49

معاون وزیر ارتباطات و فناوری کشور گفت: در سالی که گذشت شاهد ۲.۴- درصد رشد اقتصاد بدون نفت در کشور، ۱.۵- درصد رشد کشاورزی کشور و حدود صفر درصد رشد خدمات ولی حوزه فناوری توانست 6.4+ درصد رشد کند.

آیین افتتاحیه بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام کامپیوتر در اصفهان برگزار شد.
 
آیین افتتاحیه بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام کامپیوتر، اتوماسیون های اداری، مخابرات و نو آفرینی با حضور مسئولین مربوطه در نمایشگاه‌بین المللی اصفهان برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری سیناپرس اصفهان، آیین افتتاحیه بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام کامپیوتر شامگاه چهارشنبه۸ آبان در محل نمایشگاه‌های اصفهان به عمل آمد.
 
در این مراسم اعلام شد که امسال با اختصاص دادن سالن میرداماد برای شرکت های دانش بنیان، سالن نصف جهان برای سازمان های بومی، کار فرمایان و کارجویان با هدف جذب نیروهای بومی اختصاص داده شد تا فضایی برای رشد آنان فراهم شود.
 
همچنین بیان شد که امسال با همکاری مدیریت اطلاعات بیش از ۲۰ دستگاه اجرایی در قالب دولت الکترونیک و مجموعه ارائه شد.
 
لازم به ذکر است که آیین افتتاحیه بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام کامپیوتر، اتوماسیون های اداری، مخابرات و نو آفرینی به صورت زنده از شبکه اینترنتی آپارات پخش می شد.
 
در این مراسم معاون وزیر ارتباطات کشور، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان و رئیس سازمان صنفی رایانه‌ای استان اصفهان حضور داشتند.
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری کشور گفت: در سالی که گذشت شاهد ۲.۴- درصد رشد اقتصاد بدون نفت در کشور، ۱.۵- درصد رشد کشاورزی کشور و حدود صفر درصد رشد خدمات در کشور بودیم.
 
امیر ناظمی افزود:  باتوجه به درصدهای رشد بیان شده باید اعلام کرد که حوزه فناوری توانست 6.4 درصد رشد کند و حوزه ارتباطات نیز با 0.7 درصد رشد نشان داد که می تواند یک بخش امیدوار کننده برای مردم باشد.
 
وی تصریح کرد: با تمام تلاش خود سعی در بهبود شرکت های فعال در این زمینه هستیم تا بتوانیم کمبود های  آنان از جمله چالش هایی که برای آنان به وجود می آید و همچنین بودجه کم دولت برای این قشر را جبران کنیم و با وجود انتظارات کمشان آن ها را حمایت کنیم.
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری بیان کرد: اگر اصفهان بتواند در این حوزه در کشور سرآمد شود و پیشرفت کند ما به آرزوی خود رسیده ایم و در آن صورت می توانیم اصفهان را همانند گذشته در قالب قطب صنعت کشور ببینیم که لازمه این مهم پروا دادن به صنایع پیشرفته به جای صنایع قدیمی تر است.
 
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور پس از حکم مستقیم رئیس جمهور برای انتخاب هیئت مدیره های استانی شورای مرکزی خود در سال۱۳۸۴ در ۳۰ استان کشور با ۱۷ هزار عضو گسترش یافت.
 
محمدباقر اثنی عشری افزود: هیئت مدیره‌های استانی و شورای مرکزی این سازمان با حکم مستقیم رئیس جمهور انتخاب شد و توانست بازوهای کارشناسی در تمام شاخه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور باشد.
 
اثنی عشری بیان کرد: اصفهان توانسته محل استقرار صنایع مادر و بزرگ‌ همچون ذوب آهن، فولاد، پالایشگاه، داروسازی، پتروشیمی، هواپیما و بالگرد سازی، صنایع و مراکز نظامی و تاسیسات هسته ای باشد.
 
وی در خصدص پیشرفت های اصفهان خاطرنشان کرد: اصفهان توانسته از راه های اصلی و فرعی مناسب و همچنین فرودگاه بین المللی و راه آهن بهره مندی خوبی داشته باشد.
 
نمایشگاه اتوکام کامپیوتر، اتوماسیون های اداری، مخابرات و نو آفرینی از ۸ تا ۱۲ آبان ماه از ساعت ۱۶ در محل برگزاری نمایشگاه های اصفهان آماده پذیرایی از علاقه مندان می باشد.

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]