70 درصد دلیل وقوع سیل اخیرعدم توجه به ارزیابی محیط زیستی درپروژه ها،

متاسفانه درایران قانون ارزیابی محیط زیست نداریم

کد خبر : 62778 سه شنبه 30 مهر 1398 - 16:37:24

استادیار محیط زیست دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: بالای ۶۰تا۷۰ درصد از دلایل ایجاد سیل اخیر در کشور عدم رعایت ارزیایی زیست محیطی پروزه های عمرانی اجرا شده در این مناطق بوده که باعث این فاجعه شد.

به گزارش خبرگزاری سیناپرس اصفهان دکتر حسین مرادی عضو هیئت علمی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان ظهر امروز در همایش« هرآنچه یک محیط زیستی باید بداند» اظهار کرد : واقعیت این است که راه حل همه مشکلات محیط زیستی را نمی توان از دانشگاه اتتظار داشت.

وی تاکید داشت: تاثیرگذاری علاوه بر کسب دانش دانشگاهی برای یک دانشجوی محیط زیستی لازم و ضروری است.

مرادی افزود: باید عِرق وطن دوستی در افراد جامعه خیلی بیشتر از میزان فعلی باشد تا نسبت به مسایل و چالش های زیستی ایران حساس بوده وبه دنبال آن نسبت به امور مختلف کنش گرباشیم.

وی در توصیه به دانشجویان خاطرنشان کرد: ما باید درقالب های مختلف از جمله کمپین ها واردوهای علمی در وهله اول علاوه بر کسب دانش از دانشگاه به دنبال شناخت ایران و جای جای ایران باشیم.

استادیار محیط زیست دانشگاه صنعتی اصفهان ابراز کرد: در بحث انتقال آب باید هوشیارانه عمل کنیم، باید برای هر استانی متناسب با ظرفیت های زیستی اش برنامه ریزی  کنیم.

وی تاکید داشت: در هر زمانی که پروژه انتقال آب به انحاء مختلف برای زاینده رود صورت گرفته است، میزان ورودی آب به بستر زاینده رود کمتر شده است.

مرادی ضمن انتقاد  و گلایه شدید از عدم توجه دستگاه های  و نهاد های دولتی و مجری پروژه های مختلف عمرانی  در کشور به بحث ارزیابی محیط زیستی در اجرای پروژه های خود گفت:  بالای ۶۰تا۷۰ درصد دلایل ایجاد سیل اخیر در کشور به دلیل عدم رعایت ارزیایی زیست محیطی پروژه های عمرانی اجرا شده در این مناطق بوده که باعث این فاجعه شد.

وی در پایان افزود: متاسفانه علی رغم نیاز شدید کشور به بحث ارزیابی محیط زیستی در اجرای پروژه ها، ما درایران قانون ارزیابی محیط زیست نداریم.

no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]