کارآفرین برتر استان اصفهان بیان می کند،

حمایت دولت از کارآفرینان هدفمند نیست

کد خبر : 62702 یکشنبه 24 شهریور 1398 - 19:37:05

تولید کننده و فعال اقتصادی گفت: پیشنهاد من به جوانان این است که همانطور که در حال تحصیل هستند و به بخش های سخت افزاری کسب و کار و صنعت ورود پیدا کنند تا بتوانند در آینده برای خود و کشور به عنوان یک نیروی موثر و تعیین کننده ظاهر شوند.

به گزارش سیناپرس اصفهان؛ پروتیین گوشت مرغ یکی از مهمترین منابع غذایی مردم در هر کشوری از جمله ایران را محسوب می شود و تولیدکنندگان و کارآفرینان بخش قابل توجهی از سرمایه خود را به این امر اختصاص می دهند اما میزان موفقیت این افراد، بستگی به کیفیت محصولی دارد که به بازار عرضه و موجبات رضایت مشتریان را فراهم می کنند. افتخاری، مدیر مجموعه مجتمع زنجیره ای طیور حلال اسپادانا، یکی از این کارآفرینان است که با به کارگیری تکنولوژی روز دنیا توانسته در مدت ۲۵سالی که از فعالیتش می گذرد، علاوه بر راه اندازی واحد تولیدی گوشت مرغ، زنجیره تولید خود را گسترش دهد و امروز به عنوان اولین مجموعه زنجیره ای تولید گوشت مرغ در استان اصفهان و مدرن ترین کشتارگاه مرغ در کشور شناخته شود.

اغلب کارآفرینان کشور از مشکلات پیش پایشان سخن می گویند، بنابراین اولین سوال را اینگونه آغاز می کنیم،

مشکلات حوزه کسب و کار برای کارآفرینان چیست؟

علارغم تلاش هایی که دولت ها طی چند دهه اخیر انجام دادند، همچنان با مشکلات زیادی برای گرفتن یک مجوز روبرو هستیم و هماهنگی لازم بین دستگاه ها وجود ندارد.

به نظر من باید مطالعات امکان سنجی و تحقیقات اولیه در مورد مشاغل مختلف در کشور انجام و با تولید کننده های عرصه های مختلف گفت و گو و تبادل نظر شود تا آنها بتوانند برداشت های خوبی در زمینه تولید متمرکز و هدایت شده  برای اقتصاد داشته باشند.

دولت تسهیلات ارزان قیمت برای کارآفرینان در نظر گرفته و از آن ها  حمایت می کند اما اگر این حمایت ها هدفمند بود ، به نتایج بهتری می رسیدیم.

چه سهمی از مشکلات اقتصادی کشور مربوط به مدیران و تصمیم سازان اقتصادی و چه مقدار مربوط به کارآفرینان است؟

دولت و مجلس و حکومت، چهارچوب کلی را در بحث سیاست برنامه ریزی می کنند و وظیفه ما به عنوان تولیدکننده، کارآفرین و سرمایه گذار این است که در مسیر چهارچوب تعریف شده، حرکت کنیم. اگر این  چنین شود آینده روشنی در انتظار کشور خواهد بود و سهم هر کدام از دو بخش مذکور به بهترین نحو انجام می شود.

پیشنهاد شما برای کارآفرینان، فارغ التحصیلان و جوانان جویای کار چیست؟

اگر افکار جوانان، همراه با سواد آموزی ارتقا کاملی پیدا نکند، دچار مشکل خواهیم شد. سوق دادن جوانان در فضاهای مجازی بدون فراهم نکردن زیرساخت های لازم برای فعالیت آن ها، ما را در دراز مدت دچار مشکل خواهد کرد.

پیشنهاد من به جوانان این است که همانطور که در حال تحصیل هستند و جایگاه اجتماعی خود را ارتقا می دهند به بخش های سخت افزاری کسب و کار و صنعت ورود پیدا کنند تا بتوانند در آینده برای خود و کشور به عنوان یک نیروی موثر و تعیین کننده ظاهر شوند.

و اینکه جوانان در هر عرصه باید با جدیت کار و تلاش کنند چراکه کارآفرینان و از جمله من به دنبال جوانان این چنینی هستیم.

مدیر مجموعه مجتمع زنجیره ای طیور حلال اسپادانا در توضیح ظرفیت و حجم تولید بخش های مختلف مجموعه تولیدی خود به سیناپرس گفت: واحد مرغ مادر، شامل سه گروه سنی مرغ گوشتی با ظرفیت ۳۰ هزار قطعه مولد است که در آینده دو واحد دیگر با ظرفیت ۳۵هزار قطعه به این واحد اضافه می شود.

ظرفیت واحد کشتارگاه، ۳۴ هزار قطعه در یک شیفت کاری است

محسنی با اشاره به اینکه کارخانه تولید خوراک طیور شامل سه بخش تولید خوراک طیور، تولید مکمل های معدنی و ویتامینه و تولید فولفات سویا می شود، اظهارکرد: ظرفیت کل این مجموعه، تولید روزانه ۱۵۰تن محصول است.

وی ادامه داد: واحد سوم نیز، بخش کشتارگاهی است که به عنوان مدرن ترین کشتارگاه کشور شناخته می شود.

به گفته این مدیر عامل ظرفیت واحد کشتارگاه، ۳۴ هزار قطعه در یک شیفت کاری است.

وجه تمایز این کشتارگاه نسبت به کشتارگاه های دیگر، عدم استفاده از چیلزآبی و خنک کردن مرغ با چیلر هوایی است

محسنی وجه تمایز این کشتارگاه نسبت به کشتارگاه های دیگر را عدم استفاده از چیلزآبی و خنک کردن مرغ با چیلر هوایی عنوان و اذعان کرد: این مزیت باعث پایین آوردن بار میکروبی مرغ تولیدی و ایجاد اطمینان خاطر برای مصرف کننده به منظور خرید و استفاده از محصول سالم می شود.

وی در ادامه راز موفقیت خود را، تعیین هدف و حرکت در چهارچوب سیاست های کلان کشور عنوان کرد.

یکی از عوامل جلوگیری از نوسانات قیمت مرغ، ایجاد زنجیره ها است

وی در پاسخ به سوالی در خصوص دلیل گسترش کار و راه اندازی زنجیره تولید در مجموعه خود گفت: بنده در طی ۲۵ سالی که در زمینه پرورش مرغ فعالیت کردم شاهد نوسانات زیادی در قیمت مرغ بودم و همین امر باعث شد، زنجیره های تولید را تکمیل کنم چراکه به نظر من یکی از عوامل مهم برای جلوگیری از نوسانات قیمت مرغ، ایجاد این زنجیره ها است.

مدیر مجموعه مجتمع زنجیره ای طیور حلال اسپادانا در ادامه به یکی از تجربیات سال های اخیرش اشاره و توضیح داد: سال ۱۳۸۶ به دلیل عدم آگاهی مردم و برخی تولیدکنندگان، شایعه آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشور منتشر شد و من در حالی که تولید زیادی داشتم مجبور به فروش محصول خود با کمترین قیمت در بازار شدم.

محسنی در مورد راهکار کاهش فقر و افزایش اشتغال گفت: ما در ایران بازار مصرف حدود ۸۰ میلیونی داریم که بازار کوچکی نیست و نگاه مردم به پروتئین گوشت سفید ویژه است و ما باید با ارتقا کیفی محصولات، امنیت تغذیه ای را برای آن ها به ارمغان بیاوریم. هر چقدر در این مسیر کار خوب انجام دهیم نگاه ویژه تری از مردم را به این صنعت معطوف می کنیم. اگر ما با توجه به موقعیت جغرافیایی کشورمان بتوانیم کیفیت پرورش گوشت مرغ را ارتقا دهیم ، می توانیم علاوه بر تامین نیاز داخلی، نگاه ویژه ای به صادرات محصول به کشورهای همجوار داشته باشیم.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]