به کمک هوش مصنوعی؛

گوگل گریه نوزادان را به والدین هشدار می دهد

کد خبر : 62658 شنبه 16 شهریور 1398 - 16:55:44

گوگل در حال طراحی یک سیستم جدید کنترل و نظارت نوزادان است که با بررسی لحظه به لحظه شرایط آنها، احتمال گریه کردن هر نوزاد را حدس زده و به والدین هشدار می‌دهد.

سیستم یادشده که هنوز در دست طراحی است، از هوش مصنوعی خاصی برخوردار است که می‌تواند حرکت چشمان نوزادان و نیز اصوات خارج شده از گلوی وی را به دقت زیر نظر بگیرد.

تحلیل این اطلاعات سیستم مذکور را به این نتیجه می‌رساند که آیا در آینده نزدیک احتمال گریه نوزاد وجود دارد یا خیر. در صورت مثبت بودن پاسخ این سوال، دستگاه پیام هشدار لازم را از طریق گوشی به والدین منتقل می‌کند.

در عین حال احتمال عرضه چنین سیستمی توسط گوگل به برخی نگرانی‌ها در مورد نقض حریم شخصی خانواده‌ها و جمع‌آوری اطلاعات غیرضروری و خصوصی در مورد اعضای هر خانواده دامن زده است. سیستم یادشده مجهز به یک دوربین ویدئویی و یک نرم افزار هوش مصنوعی است و مشخص نیست اطلاعات بصری سیستم مذکور چگونه و برای چه مدت نگهداری می‌شوند.

بنابر اعلام گوگل، از جمله دیگر امکانات این سیستم می‌توان به اعلام خواب و بیداری نوزاد، شناسایی حرکات نوزاد و هشدار در مورد امکان خروج وی از تخت خواب و غیره اشاره کرد. همه این امکانات از طریق یک اپلیکیشن تلفن همراه در دسترس خواهند بود.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]