با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،

پرواز پروانه ها دراصفهان به پایان رسید

کد خبر : 62603 سه شنبه 05 شهریور 1398 - 08:35:36

سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان با اکران 182 فیلم در سینماهای اصفهان و 30 شهرو 149 نقطه کشور به کار خود پایان داد.

به گزارش سیناپرس اصفهان، شب دوشنبه –چهارم شهریور، مراسم اختتامیه  سی ودومین جشنواره فیلم کودک ونوجوان اصفهان با حضور دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،معصومه ابتکار معاون ریاست جمهور، استاندار اصفهان، مسئولان سینمایی کشور و جمعی از بازیگران مطرح کشور در سالن سیتی سنتر اصفهان برگزار شد.

دراین مراسم نفرات برگزیده در بخش های مختلف اعم از فیلنامه، بخش مردمی، بهترین فیلم، بازیگران خردسال و نوجوان، فیلم هایداستانی بلند و کوتاه، انیمیشن و فیلم های کوتاه کسب و کار توسط هیئت داوران معرفی شدند.

درابتدا شهردار اصفهان به عنوان حامی و برگزار کننده اصلی جشنواره تقویت حس مشارکت را از شاخصه های بارز این دوره از جشنواره دانست.

قدرت الله نوروزی تاکید کرد:  امسال به خوبی همگان شاهد فعالیت و مشارکت پررنگ جوانان وکودکان در همه بخش های جشنواره بودند.

دستاوردهای دیپلماتیک جشنواره در سراسر کشور خاصه مناطق محروم و سیل زده مشخص است

وی با اشاره به اینکه امسال 26 خبرنگار و۳۲ داور نوجوان پس از طی مراحلی در این دوره با تیم اجرایی جشنواره همکاری مجدانه داشتند، افزود: سی و دومین جشنواره نقش مسوولیت اجرایی را به شدت افزایش داد.

 شهردار اصفهان ابراز کرد:  علی رغم انکه جشنواره برای کودکان بود ولی هنرمندان ومتولیان امر جشنواره با اتحاد وانسجام توانستند جشنواره وفیلم ها را از سالن سینما به نقاط محروم شهر و سطح جامعه ببرند.

وی ادامه داد: جشنواره در انتقال شادی ونشاط بین مردم اصفهانو مناطق محروم کشور نقش بسزایی داشت، امسال جشنواره، برای اولین بار فیلم های خود را در مناطق مختلف شهر و کشور به نمایش گذاشت که نمایش در پردیس هنر که سالن روباز با۳ هزار صندلی، گذرفرهنگی چهارباغ  و سینمای سیار جشنواره در مناطق محروم از مصادیق آن است.

در حاشیه جشنواره امسال، امضای تفاهم همکاری بین روسیه، کره جنوبی و ایران

نوروزی با بیان اینکه امسال ۱۸۲ فیلم در سینماهای اصفهان اکران شد ،بیان کرد: تفاوت جشنواره امسال با سال‌های گذشته شعاع گسترده‌تر شادی جشنواره و اکران فیلم های خاطره انگیز سینمای کودک و نوجوان‌ در ۳۰ شهر و ۱۴۹ نقطه کشور بود

وی اذعان داشت:  جشنواره دستاوردهای دیپلملتیکی زیادی داشت که نمایش  فیلم های مختلف جشنواره در مناطق محروم و مناطق سیل زده کشور از ان جمله است.

شهردار اصفهان یاداور شد: اقتصاد سینما واقتصاد هنر درجشنواره امسال تقویت شد،امضای تقاهم نامه همکاری بین ایران وروسیه وکره جنوبی از مصادیق آن بوده.

وی متذکر شد: این جشنواره به مدت دوسال است که برای اصفهان دائمی شده وقطعا براین اساس باشگاه مخاطبان ومدرسه جشنواره ایجاد می کنیم.

نوروزی تصریح کرد: امروز در اصفهان سینما در سبد اوقات فراغت خانواده ها قرار گرفته است واین جشنواره همبستگی ملی را ایجاد کرده است، حضورنمایندگان وسفیر از ۲۶ کشور جهان در این جشنواره موید این مطلب است.

وزیر فرهنگ: تقویت سینمای کودکان، تقویت سینمای انسانی است

درادامه  سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در این مراسم اختتامیه خاطرنشان کرد: سینما کودک ونوجوان بخشی از هویت سینمایی ایران است.

وی بیان داشت: اگر ما به دنبال سینمای انسانی هستیم، سینمای کودکانه ما را  به این مهم بیشتر نزدیکتر می کند.

وزیر فرهنگ با بیان اینکه سینمای کودکان رویاپردازی پاک را به ما نمایش می دهد گفت: بعداز انقلاب  تا کنون ۲۰۰فیلم سینمایی کودک تولید شده که در دهه هایی با فراز وفرود همراه بوده است.

وی اذعان کرد: در سال ۹۷ ، ۱۵ فیلم کودک ونوجوان اکران شد  و دربین ۱۰ فیلم پرفروش کشور، یک فیلم کودک وجود داشت که نشان از اهمیت دادن مردم به این بخش است.

صالحی ابراز کرد: در همین راستا در معاونت سینمایی وزارت ارشاد و بنیاد سینمایی فارابی تصویب شده که سرگروه ها حداقل یک فیلم کودک را در دست اکران داشته باشند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: همچنین بنیاد سینمایی فارابی تاکنون هشت فیلم کودک را مورد حمایت خود قرار داده است.

نسخه شفابخشی برای حل برخی از مشکلات اجتماعی، سرمایه‌گذاری روی تعلیم و تربیت با ابزار هنر

سپس عباس رضایی استاندار اصفهان در این مراسم عنوان کرد:  نگرشی دیگری به جشنواره ها دارم.

وی با اشاره به اینکه با برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان، ترنم شادی کودکان دوچندان شده وشور نشاط مضاعفی ایجاد شده  است گفت: ,قتی از کودکان صحبت می‌شود، سخن از فردا است، اگر امروز بخواهیم نسخه شفابخشی برای حل برخی از مشکلات اجتماعی بپیچیم، سرمایه‌گذاری روی تعلیم و تربیت نسل جدید است.

استادار اصفهان افزود:  اگر به رسانه‌ها و علاقه‌مندی‌های حوزه کودکان و نوجوانان توجه کنیم، درخواهیم یافت که برای آموزش باید از روش‌ها نو و خلاقانه استفاده کرد.

وی بیان کرد: بزرگ‌ترین ویژگی و ارزش این رویداد از همین زاویه و منظر است، باید هنرمندان را ترغیب کرد تا از این مسیر و از زاویه هنر به کمک جامعه هنر بیایند که این یک نگاه صحیح، مناسب و دقیق است.

امسال جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان با شناخت از مسؤولیت‌های اجتماعی و نگاه همه‌جانبه به موضوع و با برنامه‌ریزی برای حضور کودکان کار، کودکان معلول، کودکان ناشنوا و سینماهای سیار در ۱۲۳ نقطه کشور به ویژه در مناطق سیل‌زده و مناطق کمتربرخوردار ثابت کرد سینما را برای همه کودکان می‌خواهد.

خبرنگار: سیدامیر حسین ابطحی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]