رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی استان اصفهان:

رشد اقتصاد دانش محور زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی

کد خبر : 62318 دوشنبه 10 تیر 1398 - 14:05:12

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی استان اصفهان گفت: تغییر نگرش به سمت اقتصاد دانش محور در زمینه اقتصاد مقاومتی زمینه ساز ایجاد و گسترش مراکز علمی و فناوری شده است.

دکتر جعفر قیصری رئیس جدید شهرک علمی و تحقیقاتی استان اصفهان در حاشیه مراسم تودیع و معارفه ، گفت: در حوزه اجتماعی و اقتصادی مبتنی بر دانایی از مهمترین ضروریات و خواسته های کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه است.

وی با بیان اینکه تغییر نگرش به سمت اقتصاد دانش محور در زمینه اقتصاد مقاومتی زمینه ساز ایجاد و گسترش مراکز علمی و فناوری شده است ابراز کرد: یکی از محورهای کاری تمرکز بر اصلاح و بهبود فرآیندها افزایش شبکه سازمانی و کارآیی منابع انسانی و بهره برداری بهتر از سایر منابع خواهد بود

قیصری با بیان اینکه هم اکنون بیش از 500 واحد فناور و دانش بنیان مستقر در شهرک تجربه های متنوع از ارائه محصولات و خدمات فناورانه به بازارهای بانفوذ دارند خاطرنشان کرد: هرچند تا رسیدن به وضعیت مطلوب راه زیادی باقی است اما تاکنون موفقیت های فراوانی از ساخت تجهیزات برای صنایع کشور تجربه شده است.

وی افزود:ارائه دانش فنی خطوط کامل صنعتی و جلب اطمینان صاحبان صنایع نیازمند برنامه ریزی و تلاش بیشتر است به عنوان مثال برنامه ریزی و تلاش برای برندسازی چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی یکی از محورهای کاری مهم در برنامه من است

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی استان اصفهان با اشاره به اینکه در مسیر طی شده توسعه زیرساختهای شهرک و توسعه کمی شرکتها ضروری بوده است تصریح کرد:اکنون نوبت آن است تا با تعیین برخی فناوری های سطح بالا و ایجاد ابزارهای تشویقی و حمایتی مناسب، به فعالیت ها جهت داده شود.

وی با بیان ضرورت حرکت به سمت فعالیت های اولویت دار و با تاکید بر کیفیت گرایی در ارائه محصولات اذعان کرد: این مسائل پیشرفتهای شهرک و شرکتهای آن را برای سال های آتی تضمین خواهد کرد.

قیصری با اشاره به ضرورت وجود نیروی انسانی دانا توانمند و خلاق در توسعه اقتصاد برنامه محور تصریح کرد: این عوامل نقش کلیدی در تربیت نیروها دارد

وی ادامه داد: هر ساله تعداد زیادی پایان نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری انجام می‌شود که جهت دهی به تعداد آنها می تواند پاسخگوی نیازهای پژوهشی و صنعتی شرکتها باشد.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی استان اصفهان یادآور شد: همکاری با دانشگاه های سراسر استان برای ایجاد و انتقال فناوری یکی دیگر از محورهای کاری خواهد بود.

وی بهبود مستمر بهره وری سازمانی و افزایش کمی و کیفی تجاری سازی فناوری با همکاری شرکتهای فعال را از اهداف کاری خود دانست و ابراز کرد: ایجاد و گسترش بازارهای بین المللی برای صنایع فناورانه، تامین تکنولوژی خطوط تولید در صنایع بزرگ وتعیین و حرکت بسوی برخی فناوری های های تک از چشم اندازهای ما خواهد بود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]