رئیس شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان خبرداد :

اشتغال بیش از 7 هزار دانش آموخته دانشگاهی در شهرک علمی اصفهان

کد خبر : 62240 سه شنبه 21 خرداد 1398 - 14:08:52

سرپرست دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: به نظر می رسد همجواری دانشگاه صنعتی و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان یک اکوسیستم پویا ایجاد کرده که می توان به آن توجه کرد، به نحوی که زمینه اشتغال بیش از 7 هزار دانش آموخته دانشگاهی فراهم شده است.

دکتر سید مهدی ابطحی در گفت وگو با خبرنگار سینا پرس دراصفهان، پیرامون وضعیت اشتغال جوانان تحصیل کرده در سطح شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اظهار کرد: جوانان در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان همه دارایی خود را وثیقه کرده و به جای آنکه حق خود را از کشور مطالبه کنند، خلاقیت را سرمایه و به خویش تکیه کرده اند.

وی بیان کرد: اکنون بیش از 520 شرکت و موسسه با زمینه فعالیت ICT، بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، کشاورزی و محیط زیست، ساخت و تولید، تجهیزات پزشکی، اتوماسیون، شیمی، مواد و متالورژی و هنر و صنایع دستی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر  است.

رئیس شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان  تصریح کرد: به نظر می رسد پارک های علم و فناوری می توانند به نسبت زیادی اشتغال ایجاد کنند به طوری که امروز بیش از هفت هزار نفر دانش آموخته دانشگاهی در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان شاغل هستند.

وی افزود: در این بین بیش از 470 نفر فارغ التحصیل مقطع دکتری مشغول به فعالیت هستند و بیش از 45 درصد شاغلان شهرک علمی و تحقیقاتی خانم ها هستند.

ابطحی تاکید کرد: به نظر می رسد همجواری دانشگاه صنعتی و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان یک اکوسیستم پویا ایجاد کرده که می توان به آن توجه کرد.

وی خاطر نشان کرد: اخیرا طرحی بین شهرک علمی و تحقیقاتی و دانشگاه صنعتی اصفهان با عنوان رستار برنامه ریزی شده که از پایان نامه های کاربردی حمایت می کند؛ مسلما این طرح ورودی خوبی برای شهرک ایجاد خواهد کرد و به نظر می رسد مسیر اشتغال را باید اینگونه پیمود.

سرپرست دانشگاه صنعتی اصفهان یادآور شد: به نیک اندیشان عرصه اقتصادی یادآور شوید که مشارکت در طرح‌های این جوانان خیر دنیا و آخرت را دارد، به اتاق بازرگانی متذکر شوید که در توسعه صادرات آنها یاور باشند و به ادارات اقتصاد و دارایی و کار و امور اجتماعی یادآور شوید که عالی ترین شکل حرکت دولت حمایت از آنان است

وی اذعان داشت: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز با بیش از ۵۲۰ شرکت و موسسه، اشتغال پایدار ۷ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی، اجرای هزار و چهارصد پروژه پژوهشی- کاربردی، تولید قریب هزار دانش‌فنی، گردش مالی ۱۵۰۰ میلیارد تومانی شرکت‌های مستقر و شکل‌گیری بیش از ۷۰ صنعت و خطوط تولید جایگاه ملی و ظرفیت بالای اقتصادی را به خود اختصاص داده، و علاوه بر این در عرصه بین المللی هم در جایگاه مناسبی قرار گرفته است.

ابطحی در پایان عنوان کرد: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، علاوه بر حمایت از ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان به گسترش و تعمیق نقش ملی و بین‌المللی خود نیز پرداخته است

گفت وگو : سیدامیر حسین ابطحی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]