لوستر عجیبی که با آب باران جنگل ساخته شده است

کد خبر : 62104 سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 - 16:52:47

جان گرید هنرمند، با الهام از اَشکال بیولوژیکی اکوسیستم‌های در حال تغییر، آویزه‌های مجسمه‌ای بزرگی را ساخته که تاثیر پذیرفته از تغییرات محیطی هستند.

گرید در آخرین کاری که با عنوان مخزن انجام داده است، الگوهای ریزش باران در جنگل را با یک سازه‌ی شبکه‌ای بزرگ به تصویر کشیده که در بین درختان آویزان شده است.

این کار خیره‌کننده و لوستری شکل، در پارک مجسمه‌ای آرت سلا در بورگو والسوگانای ایتالیا قرار دارد. این لوستر متشکل از 5000 اجزای پلاستیکی براق و چراغ مانند است که هریک از آن‌ها وظیفه جمع‌آوری آب باران را در داخل خود دارند. هر قطره‌ی با ظرافت در میان مجموعه‌ای از ده‌ها دست‌سازه فرود می‌آید که به‌ واسطه‌ی نوارهای محکمی از جنس چوب سدر زرد آلاسکایی به یکدیگر متصل شده‌اند.

هریک از گویچه‌ها به یک جفت تور ماهیگیری متصل شده‌اند که سپس حلقه‌های فولادی ضدزنگ و تنه درختان اطراف از آن‌ها محافظت می‌کنند. وقتی آب باران داخل گوی‌ها جمع می‌گردد، مکان گوی و قطره‌ها تغییر می‌کند و بنا به مقدار بارش، بالا و پایین می‌روند. با سنگین شدن گوی‌ها، وزن مخزن بیش از 800 پوند می‌شود اما با بخار شدن آب، این سازه به‌تدریج وزن خود را ازدست‌ داده و به 70 پوند می‌رسد»

وقتی آب باران در این مخازن جمع شده و سپس تبخیر می‌شود، شکل و مکان این مخازن عوض می‌شود.

 

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]