رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان:

زمینه ثبت و تجاری سازی تبدیل ایده های علمی دانشجویان فراهم شد

کد خبر : 62064 پنج شنبه 26 اردیبهشت 1398 - 23:32:06

آذین با بیان اینکه مهم ترین دغدغه دانشجویان تولید ثروت از فعالیت های دانش بنیان است گفت: امکان ثبت و رشد ایده های علمی در مرکز رشد واحدهای فناوری و زمینه تبدیل آن را به یک محصول دانش بنیان و تجاری سازی برای دانشجویان فراهم شده است.

به گزارش سیناپرس از اصفهان، احمد آذین  در جمع خبرنگاران پیرامون اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تولید دانش اظهار کرد:  امکان بهره مندی از اساتید مجرب و صاحب نام و تجربه ارزشمند تبدیل ایده به فناوری در مرکز رشد واحدهای فناوری، دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان را از اولویت های انتخاب داوطلبین دوره های تحصیلات تکمیلی قرار داده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) با بیان این مطلب افزود: دستاوردهای تحقیقاتی و پژوهشی این دانشگاه در عرصه های ملی و بین المللی و امکانات، قابلیت ها و تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و بالینی و استادان صاحب نام، توانسته است این دانشگاه را در عداد اولویت های انتخاب داوطلبین تحصیلات تکمیلی بویژه داوطلبین دکتری قرار دهد.

آذین گفت: با بستر ایجاد شده، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه در رشته های متنوع موجود می توانند ایده های علمی خود را در مرکز رشد واحدهای فناوری ثبت و با رشد آن ایده، زمینه تبدیل آن را به یک محصول دانش بنیان و تجاری سازی محصول طی کنند و از تسهیلات ویژه در این خصوص بهره مند شوند.

وی  امروزه مهم ترین دغدغه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ورود به عرصه فعالیت های اجتماعی و تولید ثروت از فعالیت های دانش بنیان است که خوشبختانه این تجربه در واحد اصفهان به زیبایی رقم خورده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان واحد اصفهان هم به لحاظ کمیت و هم کیفیت گوی سبقت را از دیگر واحدهای دانشگاهی کشور ربوده است، عنوان کرد: دانشجویان تحصیلات تکمیلی این واحد دانشگاهی زیر نظر اساتید خود تاکنون توانسته اند شرکت های تولیدی متعددی را بر پایه دانش راه اندازی کنند و بعلاوه با ارتباط با صنایع و جامعه ضمن تحقق درآمدهای مناسب، مشکلات جامعه را شناسایی و مرتفع نمایند.

وی افزود: یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان دکتری مباحث شهریه و امور مالی است که با تدابیر اندیشیده شده و با ارائه تسهیلات ویژه‌ای از جمله؛ وام‌های طولانی‌مدت، وام های بعد از تحصیل و تقسیط شهریه و حتی معرفی افراد به بانک های طرف قرارداد برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت، سعی شده این دغدغه به حداقل کاهش یابد.

آذین تصریح کرد: این واحد دانشگاهی در طول بیش از سه دهه قدمت فعالیت خود، نه تنها به عنوان یک دانشگاه مطرح علمی با اساتید پر تالیف و پر استناد شناخته می شود بلکه در بسیاری از حوزه‌ها از جمله تولید بذرهای هیبرید، فناوری مالچ رسی، ثبت اختراعات فراوان و فعالیت شرکت های متعدد دانش بنیان به عنوان یک دانشگاه پیشرو شناخته می شود.

وی افزود: بیش از 12 مرکز تحقیقاتی شامل؛ مرکز تحقیقات پرستاری و مراقبت سالمندی، مرکز تحقیقات سلولهای بنیادی فک و صورت، مرکز تحقیقات بیوفوتونیک در دندانپزشکی، مرکز تحقیقات طب سنتی و گیاهان دارویی، مرکز تحقیقات رباتیک، مرکز تحقیقات بیابان زایی و بیابان زدايي، مرکز تحقیقات تولیدات گلخانه ای، مرکز تحقیقات کشاورزی ارگانیک، مرکز تحقیقات آب ایران (با رویکرد زاینده رود)، مرکز تحقیقات بتن، مرکز تحقیقات اصلاح و تولید بذر، مرکز تحقیقات پسماند و پساب، مرکز تحقیقات و پژوهش پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر، مرکز توسعه آموزش و تحقیق و مرکز تحقیقات سم شناسی تنها گوشه ای از زمینه های ایجاد شده در جهت رشد و بالندگی دانشجویان به عنوان سرمایه های اصلی جامعه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در پایان تصریح کرد: این واحد دانشگاهی، با دارا بودن بیش از 19000 دانشجو و بیش از 360 عضو هیأت علمی تمام وقت و صدها استاد مدعو، به عنوان یک شهر دانشگاهی تلاش کرده است تا با ارائه جدیدترین آثار علمی دنیا و استفاده از تجارب برترین اساتید کشوری، با تاکید بر نخبه پروری و مهارت محوری، بتواند، نسل آینده ساز ایران اسلامی را تربیت نماید.

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]