تمدید مهلت ثبت نام مسابقات ملی هوافضا

کد خبر : 61903 دوشنبه 02 اردیبهشت 1398 - 19:03:18

مهلت ثبت نام یازدهمین دوره مسابقات ملی هوافضا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تا 7 اردیبهشت تمدید شد. این مسابقات اردیبهشت ماه در 6 لیگ برگزار می شود.

دکتر مهدی سبزه پرور عضو هیات علمی دانشکده مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: یازدهمین دوره مسابقات ملی هوافضا 12 تا 13 اردیبهشت ماه در دو سطح دانش آموزی و دانشجویی برگزار می شود.
وی افزود: این مسابقات در 5 لیگ شبیه ساز اویونیک، سرعت پهپادها، هاورکرافت، گلایدر و راکت آبی برگزار می شود. رقابت‌های لیگ هاور کرافت و راکت آبی هوای فشرده در بخش دانش آموزی، سرعت پهپادها و شبیه ساز اویونیک بدون محدودیت سنی و مسابقات گلایدر در دو بخش دانش آموزی و آزاد برگزار خواهد شد.
وی تاکید کرد: آخرین مهلت ثبت نام برای شرکت در این دوره از مسابقات 7 اردیبهشت ماه است.
عضو هیات علمی دانشکده هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: استقبال خوبی از این مسابقات در بخش های مختلف دانش آموزی و دانشجویی صورت گرفته و داوری این مسابقات نیز هرساله قوی تر انجام می شود.
دکتر سبزه پرور دبیر علمی اضافه کرد: هدف از برگزاری مسابقه ملی هوافضا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر معرفی بازار کار به دانش آموزان و دانشجویان و توسعه فرهنگ کارآفرینی در این حوزه است.
وی اضافه کرد: لیگ های گلایدر و سرعت پهباد روز 12 اردیهشت و لیگ های راکت آبی و هاور کرافت روز 13 اردیبهشت ماه برگزار می شوند.
دبیر علمی مسابقات هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برنامه ریزی برای تاسیس رشته هوافضا در سال 66 در وزارت علوم آغاز شد و اولین دانشکده مستقل هوافضا در همان سال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ایجاد شد.
وی عنوان کرد: مسابقات هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سال 86 آغاز شد و به دلیل استقبال خوب دانش آموزان و دانشجویان این مسابقه به صورت ملی فعالیت خود را ادامه می دهد.
عضو هیات علمی دانشکده هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: پس از برگزاری این مسابقه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر حدود 10 دانشگاه کشور نیز باتوجه به تجربیات دانشگاه صنعتی امیرکبیر اقدام به برگزاری مسابقات مشابه کرده اند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]