نباید جوانی علم و نوآوری‌اش را به پول در خارج از کشور بفروشد

کد خبر : 61591 یکشنبه 19 فروردین 1397 - 15:12:34

رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: نباید جوانی علم و فکر و نوآوری اش رابه پول در خارج از کشور نفروشد اما از طرفی در کشورمان از او حمایت نشود و ناامید شود.

به گزارش سیناپرس اصفهان سیدعبدالوهاب سهل آبادی شامگاه دیروز (دوشنبه) در گردهمایی سالانه فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان اظهار کرد: از زمانی که مسوولیت استان را عهده دار شدند به کرات در جلسات اتاق حضور پیدا کردند. در ارتباط با مشکلات جامعه لحظه ای کوتاه نیامدند.

وی افزود: برنامه هایی که در ارتباط با مسایل آب وجود داشته جلسات بسیار خوبی را با معاونان استاندار داشته ایم  بسیار از این همراهی خوشحالیم و امیدواریم ادامه داشته باشد.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان ادامه داد: حادثه هوایی که در مرز استانمان افتاد، تیم هایی که از استانمان و حضور استاندار در آن منطقه قابل تقدیر بوده است.

سهل آبادی با اشاره به روز 22 اسفند به عنوان روز شهدا و با بیان اینکه استان اصفهان بیشترین شهید و جانباز و کمترین اسیر را تقدیم انقلاب و کشور کرده است، اضافه کرد: نباید جوانی علم و فکر و نوآوری اش رابه پول در خارج از کشور نفروشد اما از طرفی در کشورمان از او حمایت نشود و ناامید شود.

وی خاطرنشان کرد: اصفهان مسولیت اسفیلیکش را بر عهده گرفت. در بخش روابط عمومی رتبه اول را در کشور کسب کرد در بخش بهبود کسب و کار نیز رتبه اول را کسب کرد.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان افزود: مسایل تولید را به مسوولیت ملی بیشتر متذکر شوند. در شورای ملی اشتغال که به ریاست روحانی تشکیل شد مطالبی مطرح شد که توشبختانه مسابلی را مطرح کردیم که خوشبختانه مورد تایید رییس جماور قرار گرفت و توسط وزیر کار ظرف چند روز به کل کشور ابلاغ شد.

سهل آبادی اظهار کرد: تمام تشکل ها با اتاق بازرگانی همکاری کردند. ما با توجه بهوکمک های فکری این تشکل ها موضوعات مناسبی را مطرح کنیم و رییس جمهور دستور دادند واحدهای تولیدی و توزیعی از روباط استاد شاگردی استفاده کنند و با تفاهم نسبت به همدیگر وارد عمل شوند و احتمالا اشتغال بزرگی را به وجود خواهند اورد.

وی ادامه داد:  زمانی دم از تولید می زنیم که میلیاردی کالای قاچاق کارد کشور می شود. میلیون ها دلار به صورت رسمی پتو وارد کشور می شود در حالی که واحدهای تولیدی نساجی در رکودد به سر می برد.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان به فشار بانک ها بر تولیدکنندگان و صنعتگران اشاره کرد و گفت:  یکی دو سال پیش فشار به جایی رسید که در استان آشرقی به جهت فشار از طرف بانک بر پدرش با وصیت نانه ای بسیار داغ خودکشی کرد و در عصر مراسم دخترش خودکشی کرد. از صنایع ام دی اف

سهل آبادی خاطرنشان کرد: انتظار داریم از مسوولان که دیون صنایع کوچک را که به همان اندازه از دولت طلب دارند، برای مدتی فریز کنند؛ چراکه اگر بیش این از پس مطالبات بر نمی آیند و اگر این اتفاق نیفتد سال آینده بیش از درد امسال برایتان گزارش خواهم داد.

وی با بیان اینکه روزی نیست که صدای خاموش شدن کارخانه ای را نشنوم، اظهار کرد: ما مباحث مالیاتی را به جرات با همت استاندار قبلی مسکوت داشتیم و مدیران مللیاتی استان صددرصد جرایم را ببخشند.

رییس خانه صنعت و معدن ایران به مشکلات در تامین اجتماعی اشاره کرد و ادامه داد: نمی شود کارخانه ای بدهکار باشد و تامین اجتماعی تا انجا جلو رود تا برند آن کارخانه را توقیف کند. چنان قدرتی بر حسب قوانین وجود دارد که نیاز به اقدامات اجرایی نیست تا جایی که اینان می توانند  دفترچه بیمه کارگران را تمدید نکند.

سهل آبادی افزود: کارگران شریف این مملکت و این استان با چندین ماه حقوق معوق همچنان در حال فعالیت هستند.

وی تاکید کرد: نرخ بهره و سپرده باز هم به جای نخست خود برگشته است. نرخ ارز در طول چند ساعت به حدی تغییر می کند که تمام برنامه ریزی ها را بهم می ریزد. وقتی بازار ارز دچار تلاطم می شود و تمام فشار بر تولید وارد می شود.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: قانون ارزش افزوده درآمد زیاد و آسانی را برای دولت داشته است و سهل الفصول ترین کاری است که این پول از تولید وصول شود اما آیا حق این است؟

سهل آبادی افزود: ما مردم اصفهان تسلیم و اسیر نمی شویم و معتقدیم اتقلاب از ماست و با هر طریقی از خون شهدا و رهبر انقلاب حمایت می کنیم و تولید را ادامه می دهیم.

وی با باین اینکه کمترین کاهش کارگر را در کشور داشته ایم اما نرخ بیکاری در کشور بسبار پایین است، گفت: مسوولان باید حق استان اصفهان را از تهران پیگیری کنند.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: آب که وجود ندارد، لااقل مشکل کشاورزان را از نظر معیشتی حل کنید.  مصرف عمده آب در استان اصفهات شرب است و با صرفه جویی می توان کاهش مصرف را رقم زد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]