کتاب 'مهندسی سطح و مواد در تریبولوژی' ترجمه شد

کد خبر : 61583 دوشنبه 21 اسفند 1396 - 08:06:03

کتاب 'مهندسی سطح و مواد در تریبولوژی ' در مرکز انتشارات جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به چاپ رسید و به بازار کتاب عرضه شد.

به گزارش سیناپرس اصفهان کتاب  'مهندسی سطح و مواد در تریبولوژی ' به تألیف جمال تک دوم و ترجمه مهدی صالحی و وهاب راستار، اسفندماه 1396 به شمار 500 نسخه و در 288 صفحه در مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به چاپ رسید و به بازار کتاب عرضه شد.

 

لازم به ذکر کتاب مهندسی سطح و مواد در تریبولوژی در سال 2007 برای اولین بار توسط انتشارات هرمس در فرانسه به چاپ رسید و پس‌ازاینکه بسیار موردتوجه قرار گرفت در سال 2008 توسط ورونیک بیکن از فرانسه به انگلیسی ترجمه شد و انتشارات جان وایلی آن را به چاپ رساند.

 

مترجم این کتاب بر این باور است که با توجه به کاربرد انواع پوشش‌ها و نبود شناخت کافی از پدیده‌ تریبولوژی لزوم ترجمه اين كتاب به زبان فارسی برای استفاده متخصصین لازم است.

 

در توضیح این کتاب می‌توان چنین گفت که سعی بر آن دارد تا با رویکردی کاربردی، سطح، روش‌های آنالیز آن، تریبولوژی، سایش و روان کاری را معرفی نموده و درنهایت در مورد مواد، پوشش‌ها و روش‌هایی بحث کند که درزمینه‌ی تریبولوژی و مهندسی سطح به کار می‌روند.

 

لازم به ذکر است به علت ماهیت بین‌رشته‌ای پدیده‌ی سایش، این کتاب می‌تواند مورداستفاده‌ی تمامی دانشجویان رشته‌های مهندسی مواد، مکانیک، فیزیک و شیمی  قرار گیرد و مطالعه‌ی آن به‌تمامی صنعتگران و پژوهش‌گران علاقه‌مند به مهندسی سطح و پوشش توصیه می‌گردد.

no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]