با حمایت صحا؛

خط تولید قلم الکتروکوتر در کشور راه‌اندازی شد

کد خبر : 60745 سه شنبه 13 تیر 1396 - 08:20:32

خط تولید قلم الکتروکوتر با پشتیبانی صندوق حمایت از صنایع الکترونیک با کاربرد برش و کنترل خونریزی از طریق انعقاد در عمل‌های جراحی راه‌اندازی شد.

به گزارش سیناپرس به نقل از صحا، زهرا اسکندری، مدیرعامل شرکت مجری طرح گفت: الکتروکوتر یا الکتروسرجری در حقیقت یک ژنراتور بسامد رادیویی است. دو الکترود به ژنراتور بسامد رادیویی (RF)  متصل می‌شود که یکی از آنها فعال است و سطح مقطعی بسیار کوچکتر نسبت به الکترود دیگر دارد. الکترود فعال، معمولاً به شکل یک ابزار یا پروب ساخته می‌شود و توسط پزشک به کار می‌رود. الکترود غیر فعال، سطح بسیار بزرگتری دارد. این الکترود که به (صفحه بیمار) مرسوم است، از یک سطح با جنس رسانا تشکیل می‌شود که زیر ران یا باسن بیمار قرار می‌گیرد.

به گفته وی قلم کوتر برای برش و کنترل خونریزی از طریق انعقاد در عمل‌های جراحی استفاده می‌شود.

اسکندری در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به فروش مناسب قلم الکتروکوتر توسط شرکت، وجود بازار مناسب برای این محصول و نیز جلوگیری از واردات بیشتر، این طرح جهت ارائه تسهیلات به ایجاد خط تولید الکترود غیر فعال (صفحه بیمار-پد کوتر) و تولید آزمایشی این محصول به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک مراجعه کرد. چراکه با عنایت به اینکه این دو مورد (قلم کوتر و صفحه بیمار) دو جزء لاینفک عمل جراحی هستند، در نتیجه پیش بینی می‌شود شرکت توانایی فروش این صفحه بیمار را نیز دارد.

اسکندری در ادامه تصریح کرد: این قلم کوتر دارای ویژگی‌هایی از قبیل طراحی سبک، کابل بلند و انعطاف پذیر، مواد اولیه مرغوب و ساختار غیر لغزنده آن که موجب افزایش ایمنی و راحتی در طول عمل می‌شود، است.

وی سازگاری با اکثر دستگاه‌های الکتروکوتر، بسته‌بندی محکم و مناسب، دارای عملکردهای برش و انعقاد خون را از دیگر ویژگی‌های این محصول عنوان کرد و ادامه داد: صفحه بیمار یا پلیت کوتری در واقع الکترود غیرفعال در حین جراحی است. انتخاب جنس و ابعاد پلیت کوتری، بستگی به توان خروجی مورد استفاده دارد.

مدیر عامل شرکت مجری طرح افزود: برای ایمنی بیمار، لازم است با توجه به حداکثر توان خروجی مورد استفاده روی هر بیمار، حداقل سطح تماس لازم برای پلیت کوتری، رعایت شود. پلیت کوتری از جنس سیلیکون هادی بوده و نرمی و انعطاف‌پذیری این صفحه، باعث سهولت استفاده و امکان به کارگیری آن در نواحی مختلف بدن بیمار می‌شود.

وی تاکید کرد: محصول نهایی برای کاربرد در جراحی الکتروسرجری کاملا قابل اعتماد بوده و ایمنی پلیت کوتری با کافی بودن سطح آن تضمین می‌شود که با یک لایه ژل هادی چسبناک پوشیده شده است.

اسکندری در رابطه با فعالیت‌های اصلی شرکت گفت: این شرکت در دو زمینه طراحی و تولید سیستم‌های الکترونیک پزشکی و وسایل مصرفی پزشکی متمرکز شده است که برای هر دو زمینه از استانداردهای اداره کل تجهیزات پزشکی و بین‌المللی برخوردار است. همچنین دارای مجوز و رتبه‌بندی از شورای عالی انفورماتیک نیز است.

بر اساس اعلام روابط عمومی صحا، اسکندری اضافه کرد: با توجه به اینکه این شرکت جزو تولیدکنندگان اصلی قلم الکتروکوتر در کشور با کیفیت مناسب است و آن را با قیمت قابل رقابت با مشابه خارجی ارائه می‌کند و همچنین با توجه به وجود بخشنامه و دستورالعمل‌های صادر شده برای مراکز درمانی دولتی داخلی مبنی بر استفاده از محصولات ایرانی، می‌توان بازار مناسبی برای این محصول متصور شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]