ستاری:

صنوف قدیمی با تکنولوژی های جدید مقاومت می کنند

کد خبر : 57461 دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 - 16:35:37

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:صنوف قدیمی مقاومت هایی با تکنولوژی جدید دارند ولی شرکت های فناوری می توانند این مقاومت ها را بشکنند.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، دکتر سورنا ستاری صبح امروز در حاشیه نخستین نماشگاه چاپ سه بعدی و مسابقه بهترین چاپگرهای سه بعدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پرینترهای سه بعدی یک تحول درآینده به شمار می رود که امیدوار هستیم این تکنولوژی به زودی در حوزه های سنتی وارد شود.

وی افزود: یکی از حوزه هایی که پیش بینی می شود تحت تاثیر پرینترهای سه بعدی قرار بگیرد ساخت و ساز ساختمان است زیرا در این حوزه هنوز تکنولوژی خوبی به کار نمی گیریم و مصالح قدیمی و کیفیت های کمتر ساختمان سازی در کشور صورت می گیرد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: امیدوار هستیم که تکنولوژی پرینترهای سه بعدی در این فنون قدیمی به خوبی وارد شود و باعث تحولی در این حوزه ها شود. زیرا می تواند قیمت ساخت و ساز را شدیدا کاهش دهد.

وی با بیان اینکه همچنین دقت ساخت و ساز با پرینترهای سه بعدی افزایش می یابد خاطرنشان کرد: در حال حاضر محققان ایرانی با پرینترهای سه بعدی در حوزه های پلیمری و فلزی فعالیت می کنند که باید به حوزه ساخت و ساز ورود کنند.

ستاری در ادامه اظهار کرد: ما در کشور با پرینترهای سه بعدی در حوزه پلیمری و فلزی پیشرفت هایی داشته ایم؛ ساخت این پرینترها و مواد اولیه تماما ایرانی بوده است.

وی ادامه داد: بخشی مشاغل شدیدا به این سمت در حرکت هستند. یکی از حوزه هایی که باید به این صنعت رجوع پیدا کند صنف طلا و جواهر، پزشکی و سلول های بنیادی است که از همین حالا باید به فکر پیشرفت آن باشیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: صنعت چاپگرهای سه بعدی یک صنعت جدیدی است که امیدواریم در حوزه صادرات وارد شویم تا تحول بزرگی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه سازنده با پرینترهای سه بعدی در حوزه فلز کار می کنند گفت: در صنف طلا و جواهر که از این دستگاه ها بهره می برند فروش بالایی دارند.

به گفته ستاری تکنولوژی چاپگرهای سه بعدی جدید است و برای ورود به بازار نیاز به زمان  دارد زیرا بازار به زور فراهم نمی شود.

وی با بیان اینکه هنوز صنوف قدیمی مقاومت هایی با تکنولوژی جدید دارند گفت: ولی این شرکت هایی که در حوزه ساخت پرینترهای سه بعدی فعالیت می کنند می توانند این مقاومت ها را بشکنند زیرا در کیفیت دقت و قیمت ساخت تاثیر بسزایی دارد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]